1000 سال پیش، وایکینگ ها در امتداد سواحل اروپا، بالای رودخانه‌ها و در سراسر دریای آزاد در سراسر منطقه اقیانوس اطلس شمالی زندگی می‌کردند.کشتی‌ها جوهره عصر وایکینگ‌ها هستند که با آنها کشورهای اسکاندیناوی تأسیس شد. در این مقاله هلی ویزا قصد داریم تا در مورد موزه کشتی وایکینگ ها در دانمارک بپردازیم.

آشنایی با موزه کشتی وایکینگ ها

موزه کشتی وایکینگ ها در شهر روسکیلد شامل پنج کشتی اصلی وایکینگ از قرن یازدهم است. همچنین یک قایق‌سازی و تعداد زیادی مدل‌های بازسازی‌شده از کشتی‌های قدیمی وجود دارد. این موزه یک موزه کشتی‌سازی و دریانوردی در دوره وایکینگ‌ها است.

موزه کشتی وایکینگ در روسکیلده دانمارک، بینشی باورنکردنی از دنیای وایکینگ‌ها و دوران آنها ارائه می‌دهد. شما در این موزه با پنج کشتی اصلی وایکینگ متعلق به قرن یازدهم و همچنین شگفت‌زده خواهید شد.

موزه کشتی وایکینگ ها از دو بخش اصلی تشکیل شده است؛ سالن کشتی وایکینگ‌ها، جایی که کشتی‌ها در آن نگهداری می‌شوند و قسمت قایق‌سازی، جایی که کار باستان‌شناسی در آن انجام می‌شود. علاوه بر این، تورهای روزانه با راهنما در طول فصل‌های بازدید، تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی در ماه مه، ژوئن و سپتامبر برای بازدید از این موزه وجود دارد.

پنج کشتی وایکینگ از محاصره تقریباً 20 کیلومتری شمال روسکیلده سرچشمه می‌گیرند. آنها در قرن یازدهم به‌عنوان یک اقدام دفاعی در برابر حملات دریایی دشمن به شهر که در آن زمان پایتخت بود، ساخته شدند.

در تالار کشتی وایکینگ، فرصتی منحصربه‌فرد برای دیدن پروژه چشمگیر «اصیل دریاها» به شما داده می‌شود که اسب نر دریایی گلندالو را به دوبلین و در سال های 2007-2008 بازگرداند.

در اسکله کشتی وایکینگ، شما می‌توانید سوار یک کشتی تجاری پر از کالاها و تجهیزات کشتی جنگی برای نبرد شوید. همچنین می‌توانید؛ مانند وایکینگ‌ها لباس بپوشید و اجازه دهید تخیلتان شما را به دوران وایکینگ‌ها بازگرداند.

در Tunet، محل ملاقات وایکینگ‌ها، متخصصان صنایع‌دستی وایکینگ‌ها مانند کارهای فلزی، کنده‌کاری روی چوب یا طناب سازی را به نمایش می‌گذارند. در طول تابستان، می‌توانید ضرب سکه را امتحان کنید، به کارگاه جواهرات بروید یا سپر خود را رنگ کنید.

پنج کشتی موزه وایکینگ

پایان دوره وایکینگ‌ها سخت و پر دردسر بود. روسکیلده پایتخت دانمارک بود. برای محافظت از شهر در برابر حملات دریا، یک سری محاصره در خلیج با غرق‌کردن کشتی‌های قدیمی ایجاد شد.

پنج کشتی نمایش‌داده‌شده در موزه کشتی وایکینگ‌ در حدود سال 1070 غرق شدند. آنها در ابتدا بین سال های 1024 و 1040 ساخته شدند. بر اساس مطالعات مشخص شده است که این کشتی‌ها در ایرلند، نروژ و دانمارک ساخته شده‌اند و همین نکته دلیلی بر بزرگی امپراتوری وایکینگ‌ها است.

این کشتی‌ها در سال 1962 از بستر دریا بیرون آمدند. ماهیگیران محلی از مدت‌ها قبل از غرق‌شدن کشتی مطلع بودند. متأسفانه یک کشتی در این میان از بین رفت؛ زیرا ماهیگیران بخشی از آن را در تورهای خود گرفتند و از آن به‌عنوان هیزم در طول جنگ جهانی دوم استفاده کردند.

چگونه به موزه کشتی وایکینگ ها برویم؟

از کپنهاگ تا موزه کشتی وایکینگ ها 36 کیلومتر فاصله است. ساده‌ترین راه برای رسیدن به آنجا این است که با قطار از ایستگاه مرکزی کپنهاگ به شهر روسکیلد بروید و سپس پیاده تا موزه بروید. سفر با قطار بین 22 تا 26 دقیقه و پیاده‌روی 27 دقیقه دیگر طول می‌کشد. (1.8 کیلومتر).

جمع‌ بندی

موزه کشتی وایکینگ‌ در دانمارک، به نام «موزه کشتی وایکینگ روسکیلده» (Vikingeskibsmuseet Roskilde) شناخته می‌شود. این موزه در شهر روسکیلده واقع شده و به‌عنوان یکی از مهم‌ترین موزه‌های مرتبط با تاریخ و فرهنگ وایکینگ‌ها در جهان شناخته می‌شود.

موزه کشتی وایکینگ روسکیلده مجموعه‌ای از کشتی‌های وایکینگی که در قرون وسطی در ساحل روسکیلده کشف شده‌اند را به نمایش می‌گذارد. این کشتی‌ها در دوران وایکینگ‌ها دریانوردی و جنگ راه‌اندازی شده اند.

موزه شامل نمایشگاه‌هایی است که آثار باستانی و اسباب‌بازی‌های وایکینگی را به نمایش می‌گذارد. همچنین، بازدیدکنندگان می‌توانند از نمایشگاه‌های تعاملی، کارگاه‌های زنده و سایر فعالیت‌های آموزشی و تفریحی در موزه بهره‌برداری کنند.

موزه کشتی وایکینگ روسکیلده یک منبع ارزشمند برای مطالعه و بررسی فرهنگ و تاریخ وایکینگ‌ها است. با نمایش کشتی‌های باستانی و اطلاعات جامع در مورد زندگی و آداب‌ورسوم وایکینگ‌ها، این موزه به بازدیدکنندگان فرصتی برای درک بهتر این تمدن بزرگ را می‌دهد.

جهت اخذ انواع ویزای دانمارک با کارشناسان ما در هلی ویزا تماس بگیرید.

سؤالات متداول

1. کجا می‌توانم کشتی‌های وایکینگ‌ها را در دانمارک ببینم؟

موزه کشتی وایکینگ در خلیج زیبای روسکیلده قرار دارد و شامل پنج قایق بزرگ وایکینگ‌ها است که کاملاً بازسازی شده است. شما می‌توانید در این کشتی‌های وایکینگی بازسازی شده در خلیج‌ها پرسه بزنید.

2. آیا موزه کشتی وایکینگ کپنهاگ ارزش بازدید دارد؟

هرچند برای یک گردش نیم‌روزه این موزه بزرگ نیست، اما بسیار هیجان‌انگیز و آموزنده است.

3. بیشترین نماد وایکینگ‌ها در کدام مکان دنیاست؟

شهر جلینگ (Jelling)در دانمارک یکی از تاریخی‌ترین مکان‌های وایکینگ است که امروزه وجود دارد. این شهر کوچک سالانه بیش از 150000 گردشگر و دلایل خوبی از آن بازدید می‌کنند. در اینجا برخی از نمادین‌ترین آثار تاریخ وایکینگ‌ها، تپه‌های باستانی، سنگ‌های سنگی و کلیسای جلینگ قرار دارند.