این مقاله هلی ویزا که در مورد مراحل ثبت‌ نام برای مهاجرت به دانمارک است، به شما کمک می‌کند تا به یکی از بهترین کشورهای اروپایی مهاجرت کنید. دانمارک کشوری است که به دلیل کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی زیاد و آزادی بیان در سراسر دنیا شناخته شده است. اگر در ایران زندگی می‌کنید و قصد مهاجرت به دانمارک را دارید،

هر چند که مهاجرت به یک کشور جدید یک تصمیم هیجان‌انگیز و کمی دلهره‌آور در زندگی است؛ اما زندگی در دانمارک با استاندارد بالای زندگی، مقصدی ایدئال برای افراد و خانواده‌هایی است که به دنبال آینده‌ای بهتر هستند. بااین‌حال، قبل از اینکه بتوانید زندگی جدید خود را در دانمارک شروع کنید، باید مراحل ثبت ‌نام برای مهاجرت به دانمارک را طی کنید.

چرا کشور دانمارک برای زندگی ایدئال است؟

دانمارک در شاخص‌های کیفیت زندگی در جهان رتبه بالایی دارد و این کشور مقصدی جذاب برای مهاجران ایرانی است. برخی از عواملی که دانمارک را به یک انتخاب جذاب برای زندگی تبدیل کرده است عبارت‌اند از:

 • داشتن رفاه اجتماعی بالا

دانمارک رفاه اجتماعی بالایی را برای زندگی  ارائه می‌کند و دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، آموزشی و مزایای اجتماعی را برای ساکنان خود تضمین می‌کند.

 • امنیت زیاد

کشور دانمارک به دلیل نرخ پایین جرم و جنایت، ثبات سیاسی و سطوح بالای آزادی فردی و اقتصادی در سراسر دنیا معروف شده است.

 • سیستم بهداشت عالی

 دانمارک دارای سیستم مراقبت‌های بهداشتی بسیار خوبی است

 • احترام حقوق بشر

دولت  دانمارک به دلیل احترام به برابری جنسیتی و حقوق بشر شناخته شده است.

حال که به مزایای زندگی در دانمارک پی بردید، وقت آن رسیده که مراحل ثبت‌ نام برای مهاجرت به دانمارک را بررسی کنیم.

مراحل ثبت نام برای مهاجرت به دانمارک (گام‌به‌گام)

شرایط مهاجرت به دانمارک بستگی به نوع مهاجرت مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، پناهندگی و سرمایه‌گذاری دارد. عدم داشتن سوابق کیفری و ممنوعیت ورود به دانمارک، تکمیل مدارک عمومی، پرداخت هزینه‌های مربوط به انگشت‌نگاری جز مراحل اداری دیگری برای گرفتن ویزای دانمارک است.

شرایط اختصاصی بسته به نوع مهاجرت متفاوت است. برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک، ارائه مدارک تحصیلی، ریزنمرات، نامه پذیرش دانشگاه، مدرک زبان و نامه تمکن مالی از جمله شرایط اختصاصی هستند.

هزینه مهاجرت به دانمارک نیز بسته به نوع مهاجرت و شرایط مختلف متفاوت است. برای طی مراحل اداری و صدور ویزای دانمارک، اداره مهاجرت دانمارک هزینه را دریافت می‌کند. هزینه‌های اقامت و زندگی در دانمارک نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد، بنابراین بهتر است با مشاوران مجرب مهاجرتی هلی ویزا در این زمینه مشورت کنید.

1. شرایط اخذ ویزای دانمارک

مراحل ثبت نام برای مهاجرت به دانمارک شامل مراحل مختلفی از جمله جمع‌آوری مدارک موردنیاز، ارسال درخواست، پرداخت هزینه و انتظار برای تصمیم‌گیری سفارت دانمارک می‌باشد. در ادامه مراحل گام‌به‌گام ثبت نام برای مهاجرت به دانمارک را برایتان توضیح می‌دهیم.

شرایط اصلی برای اخذ ویزای دانمارک شامل ارائه دعوت‌نامه و تمکن مالی می‌باشد. در ضمن، گردش حساب نیز باید مورد تأیید سفارت باشد.

۱. ارائه دعوت‌نامه: دعوت‌نامه ویزای دانمارک می‌تواند توسط اعضای خانواده، دوستان و یا شرکت‌ها ارسال شود. در دعوت‌نامه باید مواردی مانند مدت‌زمان اقامت، رابطه میان دعوت‌کننده و متقاضی، آدرس دعوت‌کننده، محل اقامت متقاضی و شغل دعوت‌کننده حتماً مشخص و ذکر شود. توجه داشته باشید که درصورتی‌که برای اخذ ویزای دانمارک و ثبت نام برای مهاجرت به دانمارک، اگر دعوت‌نامه ارائه نشود، درخواست ویزای شمارد خواهد شد.

۲. گردش حساب: منظور از گردش حساب تعداد تراکنش‌های حساب بانکی شماست. هرچقدر تعداد تراکنش‌های حساب شما بیشتر باشد، احتمال بیشتری برای اخذ ویزای دانمارک را خواهید داشت. گردش حساب موردنیاز برای ویزای دانمارک، باید برای سه ماه اخیر باشد.

۳. تمکن مالی: تمکن مالی برای اخذ ویزای دانمارک به یورو حساب می‌شود و حتماً باید توسط مدیر شعبه  بانک صادرکننده تأیید شود. تمکن مالی مناسب برای ویزای دانمارک، 200 میلیون تومان برای هر نفر است.

2. وقت سفارت دانمارک

شما می‌توانید برای درخواست وقت سفارت دانمارک در تهران، به کارگزاری VFSGlobal مراجعه کنید. پس از ارسال ایمیل درخواست، حدود ۲ هفته کاری بعد می‌توانید وقت سفارت را دریافت کنید. آدرس دفتر VFSGlobal در تهران برای حضور در مراجعه به سفارت دانمارک: میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه ۴ است. ساعات کاری این دفتر از یکشنبه تا پنجشنبه، ساعت ۸ تا ۱۷ است.

هزینه درخواست وقت سفارت دانمارک در گروه VFSGlobal، حدود ۴ میلیون تومان است.

3. جمع‌آوری مدارک ثبت نام برای مهاجرت به دانمارک

برای درخواست ویزای دانمارک، مدارک زیر باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند. تأییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای ویزای دانمارک لازم نیست:

 • برگه تعیین وقت سفارت
 • فرم درخواست ویزای دانمارک
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت همراه بودن همسر)
 • دعوت‌نامه از دانمارک
 • واچر هتل
 • بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما
 • بیمه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورو
 • گردش حساب ۳ماهه و تمکن مالی

لازم به ذکر است که ممکن است درخواست‌دهنده به مدارک دیگری نیز نیاز داشته باشد که باید با سفارت دانمارک در تهران یا دفتر کارگزاری ویزای دانمارک مشورت شود. پس از جمع‌آوری تمام مدارک موردنیاز، می‌توانید درخواست خود را ارسال کنید. فرایند اپلای کردن می‌تواند به‌صورت آنلاین یا حضوری در سفارت یا کنسولگری دانمارک در ایران انجام شود. مطمئن شوید که به طور دقیق مدارک را تکمیل و تمام اطلاعات لازم را ارائه کرده‌اید .

4. پرداخت هزینه ثبت نام برای مهاجرت به دانمارک

هزینه‌های مرتبط با فرایند مهاجرت، از جمله هزینه‌های اپلای کردن و هزینه‌های دیگر مانند وکیل مهاجرتی وجود دارد. البته این هزینه‌ها می‌تواند بسته به نوع مهاجرت و خدمات موردنیاز متفاوت باشد.

هزینه درخواست ویزای دانمارک برای افراد بالای ۱۲ سال، ۸۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، ۴۰ یورو است. اما درصورتی‌که از یک گروه مسافرتی مانند هلی ویزا استفاده کنید، هزینه درخواست ویزای دانمارک حدود ۱۰۰۰ یورو است که در صورت ریجکت‌شدن درخواست، کل مبلغ به شما بازگردانده می‌شود. این هزینه شامل پر کردن فرم ویزای دانمارک، تعیین وقت سفارت، رزرو بلیت رفت‌وبرگشت، رزرو هتل و بیمه مسافرتی است. لازم به ذکر است که پرداخت هزینه‌های داخل سفارت به عهده متقاضی است.

5. دوره انتظار برای  اپلای کردن

پس از ارسال اپلای و پرداخت هزینه‌ها، باید منتظر تصمیم‌گیری سفارت دانمارک باشید. زمان پردازش به نوع مهاجرت و حجم کاری مقامات مهاجرت می‌تواند بستگی دارد؛ بنابراین مهم است که در این مدت صبور باشید.

مدت‌زمان پاسخگویی به درخواست ویزای دانمارک پس از حضور در دفتر کارگزاری ویزای دانمارک، حدوداً بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری است. برای دریافت پاسخ ویزای دانمارک، فرد متقاضی باید کارت شناسایی و رسید دریافتی خود را به دفتر VFSGlobal ارجاع کند. لازم به ذکر است که این مدت‌زمان ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند بارش برف، تعطیلی سفارت و غیره تأخیر داشته باشد. درصورتی‌که با تأخیر در دریافت پاسخ مواجه شدید، می‌توانید با دفتر VFSGlobal تماس بگیرید و از وضعیت ویزای خود استعلام بگیرید.

نتیجه‌ گیری

ثبت نام برای مهاجرت به دانمارک از ایران فرصت‌های متعددی را برای کیفیت بهتر زندگی و پیشرفت شغلی فراهم می‌کند. با دنبال‌کردن مراحل ثبت‌نام و رعایت معیارهای واجد شرایط بودن، می‌توانید فصل جدیدی از زندگی را در دانمارک آغاز کنید. دانمارک از سیستم قوی رفاه اجتماعی گرفته تا آموزش و مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت بالا، محیطی حمایتی را برای مهاجران فراهم می‌کند.

بسیاری از افراد ایرانی به‌ویژه پزشکان و پرستاران با شرایط خاصی به دانمارک مهاجرت می‌کنند. دلایل اصلی شامل زندگی در یکی از برترین کشورهای اروپایی، سطح بالای امنیت و رفاه اجتماعی و اقتصادی و استانداردهای زندگی بالا هستند.

عواملی مانند رواج زبان انگلیسی، کمتر بودن جرم و جنایت، کاهش فساد اداری و کمتر بودن اختلاف درآمد مردم نیز از دلایل مهاجرت به دانمارک محسوب می‌شوند.علاوه بر این، اعتبار بالای دانشگاه‌ها، هزینه‌های کمتر در تحصیل و امکان اخذ اقامت دائم با تحصیل و کار در این کشور اروپایی از دلایل مهاجرت تحصیلی متقاضیان ایرانی به این کشور است.

زندگی در یک کشور با عنوان شادترین مردم جهان، با کمترین فساد و با داشتن رتبه هفتم در درآمد سرانه از مزایای مهاجرت به دانمارک است.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام برای مهاجرت به دانمارک با کارشناسان ما در هلی ویزا تماس بگیرید.

سؤالات متداول

1. مراحل ثبت‌ نام برای مهاجرت به دانمارک چقدر طول می‌کشد؟

پروسه ثبت نام بسته به دسته مهاجرت شما و حجم کاری مقامات مهاجرت می‌تواند از نظر مدت‌زمان متفاوت باشد. توصیه می‌شود که این روند را خیلی قبل از حرکت موردنظر خود به دانمارک شروع کنید.

2. آیا می‌توانم خانواده‌ام را با خودم به دانمارک بیاورم؟

الحاق خانواده در دانمارک امکان‌پذیر است. اگر واجد شرایط ویزای الحاق خانواده هستید، می‌توانید همسر، شریک زندگی ثبت‌نام‌شده یا فرزندان خود را به دانمارک بیاورید. هر یک از اعضای خانواده باید معیارهای خاصی را رعایت کنند.

3. شرایط دانستن زبان برای مهاجرت چیست؟

دانستن زبان به نوع مهاجرت بستگی دارد. برخی از ویزاها مانند اخذ ویزای کاری نیاز به مهارت در زبان دانمارکی دارند، درحالی‌که برخی دیگر مهارت‌های زبان انگلیسی را می‌پذیرند. آزمون‌های زبان ممکن است به‌عنوان بخشی از فرایند درخواست موردنیاز باشد.