اگر به کشور دانمارک سفرکرده‌اید، قطعاً نام موزه تاریخ ملی دانمارک را جز پیشنهادهای دیدن از جاهای دیدنی این کشور دیده‌اید. بازدید از موزه ملی  دانمارک برای شما دیدن از گنجینه وایکینگ‌ها و قبر دختر  Egtved را گرفته تا مومیایی‌های مصری، هنر رنسانس و هنرهای امروزی را به نمایش می‌گذارد.

در میان گنجینه‌های فراوانی که باید از آنها دیدن کنید، بازدیدکنندگان به دیدار وایکینگ‌ها دعوت می‌شوند در نمایشگاهی که ظاهر ملکه توو را بازسازی می‌کند، در کنار جنگجویان جنگجو، زنان خانه‌دار و دهقانان که بسیاری از آنها جواهراتی از بزرگ‌ترین گنجینه‌های دانمارک به تن دارند.

نمایشگاه‌ های موزه ملی دانمارک

یکی دیگر از نمایشگاه‌های دائمی در موزه ملی دانمارک شامل گنجینه‌های برجسته ملی مانند ارابه خورشیدی با قدمت بیش از 3000 سال، دختر Egtved عصر برنز و مجموعه‌ای باورنکردنی از یافته‌های باستان‌شناسی از عصر وایکینگ‌ها می‌شود. همچنین شما می‌توانید زن هولدرموز را ببینید که تخمین زده می‌شود که بقایای حفظ‌شده‌اش به قرن اول پس از میلاد برمی‌گردد.

موزه ملی دانمارک همچنین دارای مجموعه قوم‌نگاری بسیار بزرگ، مجموعه‌ای از آثار باستانی کلاسیک، مجموعه سکه‌ها و مدال‌ها و موزه اسباب‌بازی است. همچنین می‌توانید از آپارتمان ویکتوریایی Klunkehjemmet دیدن کنید که از سال 1890 تقریباً تغییری نکرده است. توجه داشته باشید که ساعات کاری آن متفاوت است.

با یک راهنمای تور می‌توانید در مدت یک ساعت از موزه بازدید کنید. در ماه‌های ژوئیه، آگوست و سپتامبر تورهایی با راهنما به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

موزه کودکان

یکی از بخش‌هایی که مخصوصاً به بازدیدکنندگان بسیار جوان موزه اختصاص دارد، موزه کودکان است. مدرسه مادربزرگتان چگونه بود؟ سفر با کشتی وایکینگ‌ها را امتحان کنید، آشپزخانه‌ای از قرون‌وسطی را کشف کنید، یا رنگ‌های زیبا را دوست داشته باشید و ابریشم صاف را در مغازه‌ای از پاکستان احساس کنید. این بخش کاربردی از موزه برای کودکانی که می‌خواهند بازی کنند و کاوش کنند عالی است.

رستوران SMÖR

علاوه بر کافه و یک فروشگاه موزه، این موزه میزبان رستوران عالی SMÖR است. در این قسمت دانمارک کلاسیک مانند smørrebrød (ساندویچ‌های روباز) را با پیچ‌وتاب جدید خواهید یافت. در آخر هفته‌ها می‌توانید میز کیک غول‌پیکر موزه ملی را با هر چیزی که می‌توانید آرزو کنید امتحان کنید. تمرکز این رستوران بر روی مواد اولیه چاشنی شده محلی و سالم است. هنگام بازدید از کافه، فروشگاه یا رستوران، ورودی نیازی نیست.

ساختمان موزه ملی دانمارک

این فقط نمایشگاه‌های موزه نیستند که اهمیت تاریخی دارند، بلکه ساختمان آن نیز اهمیت تاریخی دارد. موزه ملی در کاخ شاهزاده قرار دارد که توسط معمار دربار نیکلای ایگتود در سال‌های 1743-1744 ساخته شده است. این ساختمان توسط خانواده سلطنتی استفاده نمی‌شود، اما تالار بزرگ هنوز به‌اندازه کافی زیبا به نظر می‌رسد که مناسب شاهزاده‌ها و شاهزاده خانم‌ها باشد.

گالری شامل یک راهرو وسیع است که اتاق‌ها و اتاق‌های خواب را به هم متصل می‌کند و فضای زیادی برای صنایع‌دستی نفیس دارد. گچ‌بری سقف، پانل‌ها و کف پارکت بلوط همگی اصل هستند. مبلمان و اجاق‌گاز مربوط به اوایل قرن 18 است.

اطلاعات عمومی در مورد موزه ملی دانمارک

در ادامه به اطلاعات مهمی که برای گردشگران از موزه ملی دانمارک می‌تواند مفید باشد، می‌پردازیم.

  • این موزه همه‌روزه از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر باز است.
  • پنجشنبه‌ها از ساعت 9 صبح تا 9 شب باز است.
  • موزه در 24 و 25 دسامبر و همچنین در 1 ژانویه تعطیل است.
  • فروشگاه موزه و باغ جلویی در ساعات کاری موزه – همه‌روزه از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر و پنجشنبه‌ها تا 9 شب باز است.
  • قیمت بلیت موزه ملی دانمارک برای بزرگسالان 95 DKR. و کودکان و نوجوانان (زیر 18 سال)  رایگان است.
  • تخفیف گروهی (حداقل 10 نفر) 10% تخفیف ورودی است. لطفاً توجه داشته باشید که برای دریافت تخفیف، گروه‌ها باید با هم حضور داشته باشند.
  • چهارشنبه ها برای همه مهمانان رایگان است (انتظار بازدیدکنندگان زیادی وجود دارد!)، در حالی که ورود برای کودکان و جوانان (زیر 18 سال) هر روز رایگان است. ورود به فروشگاه موزه و باغ جلویی رایگان است.

ا- ین موزه در پنج دقیقه پیاده‌روی از میدان شهرداری، جایی که می‌توانید از طریق مترو M3 به آنجا بروید) و تقریباً 10 دقیقه تا ایستگاه مرکزی کپنهاگ فاصله دارد.

  • شما می‌توانید یک کالسکه را از موزه قرض بگیرید (تعداد محدود). البته نمی‌توانید کالسکه یا را در اتاق‌های نمایشگاه بیاورید. در سرویس‌های بهداشتی طبقه پایین، وسایل تعویض نوزاد وجود دارد.

امیدوارم با خواندن این مقاله هلی ویزا، اطلاعات لازم در مورد موزه ملی دانمارک را به دست آورده باشید.

سؤالات متداول

1. آیا موزه ملی دانمارک رایگان است؟

 هزینه ورود به موزه ملی 120 کرون است. یک تصور غلط رایج وجود دارد که موزه ملی دانمارک رایگان است، اما چنین قانونی نیست مگر اینکه 18 سال یا کمتر داشته باشید.

2. موزه ملی دانمارک به چه دلیل معروف است؟

موزه ملی ، طیف گسترده‌ای از تاریخ  این کشور را ارائه می‌دهد. از دوران وایکینگ‌ها تا رنسانس دانمارک گرفته تا وضعیت زندگی مردم در اواخر قرن بیستم. مجموعه عظیم این موزه همچنین شامل مجسمه‌هایی از مومیایی‌های مصری و نمایشگاه‌های سکه‌ای از یونان و روم باستان است.

3. موزه ملی دانمارک در چه شهری قرار دارد؟

موزه ملی در شهر کپنهاگ قرار دارد.