موزه روباز لینگبی دانمارک در سال 1897 افتتاح شد و در سال 1901 به مکان کنونی خود منتقل شد. این موزه با مساحت 40 هکتار، یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین موزه‌های روباز در جهان است. موزه روباز لینگبی زیر نظر موزه ملی دانمارک است و بخشی از تاریخ کشاورزی این کشور را نشان می‌دهد.

در این مقاله قصد داریم تا سری به موزه روباز لینگبی دانمارک بزنیم, پس با ما همراه باشید.

در موزه روباز لینگبی چه چیزهایی وجود دارد؟

موزه روباز لینگبی دارای بیش از 100 ساختمان از محیط‌های روستایی و با نگاهی به تاریخ سال‌های 1650-1950 است. همه ساختمان‌ها اصلی هستند و تکه‌تکه از محل اصلی خود جابه‌جا شده‌اند، به جز آسیاب بادی که هنوز در محل اصلی خودیافت می‌شود. این موزه شامل ساختمان‌های روستایی از تمام مناطق دانمارک، از جمله بسیاری از جزایر کوچک و دورافتاده دانمارکی مانند Bornholm و Læsø است. ساختمان‌های موزه روباز لینگبی شامل خانه‌ای از جزیره Læsø با کاهگلی هستند.

همچنین ساختمان‌هایی از جزایر فارو و همچنین دارایی‌های سابق دانمارک شلسویگ جنوبی در آلمان و اسکانیا و هالند در سوئد نیز در موزه روباز لینگبی به نمایش گذاشته شده‌اند. آثار نمایش‌داده‌شده در این موزه، نشان می‌دهد که چگونه زندگی در دانمارک در جریان بوده است. در این مجموعه نیز همه شرایط زندگی اجتماعی، از خانه عمارت گرفته تا فقیرنشین، انواع ساختمان‌ها مانند مزارع، آسیاب‌ها و کارگاه‌ها و مشاغل متعدد ارائه شده است. این موزه شامل شش آسیاب از جمله یک آسیاب از سال 1662 است.

محوطه موزه روباز دانمارک همچنین دارای 25 باغ تاریخی و مناظر فرهنگی و احشام از نژادهای قدیمی دانمارکی است. در این موزه، باغ‌ها و حیوانات مرتبطی با ساختمان‌های اجتماعی و جغرافیایی دانمارک به نمایش گذاشته می‌شوند.

بازدید از موزه روباز دانمارک واقع در شهر لینگبی، 40دقیقه خارج از کپنهاگ یک تجربه کاملاً جدید برای بازدیدکنندگان است. توریست‌ها می‌توانند با داوطلبانی که آسیاب بادی چوبی قدیمی را اداره می‌کنند ملاقات کنید، در میدان روستا جمع شوید، جایی که در یک‌خانه کوچک، زنان نان می‌پزند و با پشم لباس می‌بافند، یا از انجمن زنبورداران همه چیز را در مورد زنبورهای عسل بدانید.

جاذبه های موزه روباز لینگبی

موزه لینگبی همچنین رویدادهای فصلی و تولیدات نمایشی را برگزار می‌کند و یک معمای قتل جذاب از سال 1865 دارد که از شما به‌عنوان یک بازدیدکننده خواسته می‌شود آن را حل کنید.

ساختمان‌ها با باغ‌ها و مناظر اطراف بازسازی شدند تا به بازدیدکنندگان تصوری از تاریخ و محیط‌های زندگی روستایی بدهند. خانه‌های تاریخی، تئاتر در فضای باز، دام‌ها و باغ‌وحش حیوانات خانگی، غذاهای قدیمی و خواربارفروشی‌ها همگی لذت دیدن دارند. ساختمان‌ها دقیقاً همان‌طور که در زمان سکونت کشاورزان، صنعتگران و افراد برجسته در آنجا بودند، بازسازی شده‌اند.

تقریباً تمام مناطق دانمارک و جزایر فارو، و همچنین استان‌های دانمارکی سابق جنوب سوئد و شمال آلمان، در موزه روباز لینگبی نمایش داده شده‌اند تا بتوانید طول و عرض دانمارک را در یک بعدازظهر سفر کنید، تنها کافی است که یک قطار از مرکز کپنهاگ سوار شوید.

موزه روباز لینگبی همچنین دارای 25 باغ تاریخی با گل‌ها، درختان میوه و گیاهان مفید است که شیوه‌های متفاوتی را در طول زمان نشان می‌دهند، و همچنین سه آسیاب بادی قدیمی زیبا و چندین آسیاب آبی.

در ادامه نگاهی به تاریخ کشور دانمارک می‌اندازیم.

تاریخ دانمارک

از پایان آخرین عصر یخ‌بندان، تقریباً 10000 سال قبل از میلاد، مردم از بخش‌های شرقی و جنوبی اروپا به ناحیه شمالی که اکنون می‌دانیم دانمارک است مهاجرت کرده‌اند. تاریخ و فرهنگ دانمارک تحت جغرافیای زمین مسطح، خاک غنی، نزدیکی به آب شکل گرفته است.

اولین دانمارکی‌ها شکارچیان و ماهیگیرانی بودند که احتمالاً در پایان آخرین عصر یخبندان در حدود 10000 سال قبل از میلاد با مهاجرت از جنوب و شرق اروپا وارد کشور شدند.

در 3000 سال قبل از میلاد، مزارع در زمین مسطح و حاصلخیز که اکنون دانمارک می‌نامیم، شروع به ظهور کردند. کشاورزان در ابتدا از ابزار و سلاح‌های سنگی استفاده می‌کردند، اما بعداً از برنز و آهن استفاده کردند.

دانمارکی‌ها در زمان عصر آهن، با امپراتوری روم ارتباط تجاری برقرار کردند و کالاهایی مانند پوست حیوانات و کهربا را تجارت می‌کردند. مردم دانمارک در سال 200 پس از میلاد، شروع به استفاده از زبان رونی که در سنگ تراشیده شده بودند، کردند.

نتیجه گیری

بازدید از موزه روباز لینگبی یک تجربه فوق‌العاده است! شما می‌توانید در این موزه به فعالیت‌های زندگی گذشته دانمارک دسترسی پیدا کنید. بازدید از این موزه، فرصتی است که به عمق فرهنگ و هنر این منطقه آشنا شوید.

پس فراموش نکنید که برنامه‌ریزی کنید و به موزه روباز لینگبی سفر کنید، ضمن اینکه حس عجیب و جذاب را در بین هنر و فرهنگ دانمارک تجربه می‌کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای اخذ ویزای توریست، کاری و تحصیلی در دانمارک با کارشناسان ما در هلی ویزا تماس بگیرید.

سؤالات متداول

1. منظور از موزه در فضای باز چیست؟

موزه فضای باز موزه‌ای است که مجموعه‌ای از ساختمان‌ها و مصنوعات را در فضای باز به نمایش می‌گذارد. همچنین اغلب به‌عنوان موزه ساختمان‌ها یا موزه مردمی شناخته می‌شود.

2. موزه روباز دانمارک کجا قرار دارد؟

موزه روباز دانمارک در شهر لینگبی در نزدیکی کپنهاگ واقع شده است.

3. موزه روباز لینگبی در چه تاریخی تأسیس شد؟

موزه روباز دانمارک در سال 1897 تأسیس شد و ایده اصلی پشت این موزه برگرفته از فرهنگ مردم دانمارک بوده است.