مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی می‌تواند یک تغییر بزرگ در زندگی کاری و البته خانوادگی‌شان باشد. دانمارک یکی از کشورهای مهم در حوزه داروسازی است و هر ساله تعداد زیادی از داروسازان را از سراسر دنیا جذب می‌کند.

در دوران کرونا، کشور دانمارک توانست خیلی زود یکی از بهترین واکسن‌های این بیماری را کشف کند و در اختیار مردم در سراسر جهان قرار دهد؛ بنابراین این کشور با پتانسیل‌های زیادی که در این زمینه دارد، می‌تواند به بهشتی برای داروسازان تبدیل شود.

در چند سال اخیر و باتوجه‌به مزایای مهاجرت  به این کشور و نیازی که کشور دانمارک به کادر درمان داشته، بسیاری از متخصصان، پزشکان، داروسازان و پرستاران ایرانی، قصد مهاجرت و کار در این کشور را گرفته‌اند. به همین دلیل ما هم در هلی ویزا قصد داریم تا به ابعاد مختلف مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی و شرایطی که لازم است داروسازان از سر بگذرانند تا وارد این کشور بشوند، بپردازیم.

شرایط مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی

برای مهاجرت داروسازان به دانمارک، شرایط و مدارکی لازم است. در ادامه به شرایط لازم می‌پردازیم:

مدارک تحصیلی داروسازی

برای مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی،  باید مدارک تحصیلی خود را به همراه ریزنمرات ارائه کنید. این مدارک باید با مدرک دانمارکی داروسازی معادل‌سازی ‌شود.

مدرک نظام ‌پزشکی

داروسازان برای مهاجرت به دانمارک، باید مدرک نظام‌پزشکی خود را نیز ارائه کنند. این مدرک مجوز طبابت حرفه‌ای داروسازی در کشور ایران و هرگونه مدارک یا گواهی دیگر مرتبط با تخصص داروسازی است.

داشتن پاسپورت برای مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی

برای مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی باید پاسپورت معتبر خود را که دارای صفحه‌های خالی است جهت ویزای مهاجرت کاری و اقامت ارائه کنید.یکی از مدارک مهم برای هر نوع روش مهاجرت، شناسنامه است.

نامه تمکن مالی

برای مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی باید نامه‌ای از بانک یا سایر مؤسسات مالی مبنی دارائی خود را ارائه کنید. این نامه باید اطلاعاتی درباره وضعیت مالی، مانند میزان پس‌انداز یا دارایی‌های قابل اعتبار شما باشد.

فرم‌های کار در دانمارک

 فرم‌های موردنیاز برای کار در دانمارک برای ورود به این کشور به‌عنوان داروساز باید تکمیل و ارائه شود. این فرم شامل درخواست ویزا یا اقامت، فرم‌های مربوط به مجوز کار و سایر فرم‌های مرتبط با مهاجرت در دانمارک است.

توصیه هلی ویزا  قبل از اقدام به مهاجرت این است که  حتماً با کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما تماس بگیرید و اطلاعات جامع‌تری درباره شرایط و مدارک موردنیاز برای مهاجرت داروسازان به دانمارک دریافت کنید.

همچنین پس از جمع‌آوری و تکمیل مدارک، سازمان بهداشت و درمان دانمارک باید مدارک شما را بررسی و تأیید کند. سپس نامه‌ای همراه با مدارک تأیید شده باید ارسال شود. یک نکته مهم در فرایند درخواست ویزا این است که شما باید نامه تأمین مالی مناسبی را نیز ارائه کنید.

 سپس فرم‌های مربوط به کار در دانمارک باید تکمیل شده و همراه با سایر مدارک به سفارت دانمارک ارائه شود؛ بنابراین تکمیل صحیح فرم‌ها بسیار مهم است، زیرا اگر در تکمیل آنها خطایی رخ دهد، ممکن است شما با نقص در مدارک یا ریجکت درخواست ویزا مواجه شوید.

در ادامه به مدارک لازم برای مهاجرت  به دانمارک با مدرک داروسازی می‌پردازیم.

 • مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات
 • مدرک نظام‌پزشکی
 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • نامه تمکن مالی
 • ارائه فرم‌های کار در دانمارک

در ادامه به مراحل معادل‌سازی مدرک داروسازی در دانمارک می‌پردازیم.

مراحل معادل سازی داروسازی در دانمارک

یکی از مهم‌ترین شرایط برای مهاجرت داروسازان به دانمارک، انجام فرایند معادل‌سازی مدرک تحصیلی آنها است. ازآنجایی‌که داروسازی یکی از رشته‌های مهم در سراسر دنیا و بالتبع دانمارک است؛  به همین دلیل این کشور، هر ساله نیروی کاری زیادی را در این رشته جذب می‌کند. اما مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی نیاز به شرایط معادل‌سازی این مدرک را در دانمارک دارد.

 معادل‌سازی مدرک داروسازی معمولاً به‌صورت آزمون‌های تئوری و عملی به دست می‌آید. شرط شرکت در این آزمون‌ها، مورد تأیید قرارگرفتن مدارک تحصیلی و کاری و مدرک نظام‌پزشکی داروسازان است. البته تسلط کافی به زبان دانمارکی نیز  جز یکی از شروط معادل‌سازی قلمداد می‌شود.  به‌طورکلی  مراحل معادل‌سازی مدرک داروسازی به شرح ذیل است:

 • ترجمه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی و یا دانمارکی
 • دریافت تأییدیه مدارک تحصیلی
 • گذراندن دوره زبان DANISH (دانمارکی)
 • گذراندن دوره آزمون آزمایشی در صورت نیاز

(معمولاً این آزمون زمانی برگزار می‌شود که بین مدارک و آموزش‌های داروسازان ایرانی با کشور دانمارک تفاوت بسیاری وجود داشته باشد.)

 • قبول‌شدن در آزمون داروسازی
 • گذراندن دوره‌های مرتبط با قوانین وزارت بهداشت و درمان دانمارک
 • کارآموزی در داروخانه‌های دانمارک به‌عنوان تکنسین
 • گرفتن مجوز کار در دانمارک

با داشتن این شرایط شما به‌عنوان یک داروساز قادر خواهید بود تا مدرک داروسازی خود را که در ایران دریافت کرده‌اید با مدرک داروسازی دانمارکی تطبیق بدهید. همچنین می‌توانند با دریافت ویزای کاری در دانمارک و پس از گذراندن شرایطی تابعیت این کشور اروپایی را به دست آورند.

در ادامه به شرایط تابعیت برای داروسازان پس از مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی می‌پردازیم.

شرایط تابعیت و مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی

اگر به‌عنوان یک داروساز، قصد مهاجرت به دانمارک را دارید بهتر است از شرایط اخذ اقامت و تابعیت دانمارک مطلع شوید تا پس از انجام معادل‌سازی  مدرک و ورود به بازار کار بتوانید اقامت و تابعیت این کشور را نیز دریافت کنید.

برای مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی، باید در ابتدا اقامت ۳ساله دریافت نماید تا بتوانید دانش زبانی خود را در این کشور به سطح بالایی برساند. زیرا در این صورت است که می‌توانید  فرایند معادل‌سازی خود را انجام دهید.

پس از انجام معادل‌سازی، شما می‌توانید به‌عنوان یک داروساز، وارد بازار کار  شوید و اقامت کاری خود را اخذ نمایید. پس از اخذ اقامت کاری و باگذشت 5 سال از اقامتتان و همچنین پرداخت مالیات می‌توانید موفق شوید تا اقامت دائم خود را نیز به دست آورید. تابعیت دانمارک با مدرک داروسازی نیز پس از این مراحل و باگذشت 7 سال از اقامت در دانمارک می‌تواند برایتان به دست بیاید.

درآمد داروسازان در دانمارک

میزان حقوق و درآمد در زمینه داروسازی در دانمارک، به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل مهارت و تجربه فرد، سطح تحصیلات و البته محل زندگی او در دانمارک است.

سابقه کار نیز یکی از عوامل تأثیرگذار در حقوق داروسازان است. هرچه سابقه کاری فرد بیشتر باشد، حقوق او نیز بیشتر خواهد بود. در دانمارک، با هر سال سابقه کار، حقوق داروسازان به طور متوسط 16 درصد افزایش می‌یابد.

همچنین، تحصیلات عالی نیز تأثیر زیادی بر حقوق داروسازان دارد. بر اساس آمارهای رسمی، حقوق داروسازان با مدرک کارشناسی ارشد معمولاً 58 درصد بیشتر از داروسازان با مدرک کارشناسی است. علاوه بر این، محل زندگی و کاری فرد نیز بر درآمد و حقوق او تأثیر دارد. شهرهای بزرگ‌تر و پرجمعیت‌تر معمولاً با درآمد بیشتری برای داروسازان همراه هستند.

به‌طورکلی، در دانمارک، حقوق داروسازان هر 16 ماه یک‌بار با میزان 12 درصد افزایش می‌یابد. میانگین درآمد ماهانه یک فرد در زمینه داروسازی و بیوتکنولوژی در دانمارک حدود 54,600 کرون دانمارک است، اما متغیر بوده و از 27,200 کرون دانمارک (حداقل میانگین) تا 96,800 کرون دانمارک (بالاترین میانگین) متفاوت است.

مزایای مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی

مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی از ایران می‌تواند مزایای مهمی را به همراه داشته باشد که متأسفانه این فرصت‌ها در داخل کشورمان وجود ندارد. در ادامه به برخی از مزایایی که با به‌عنوان یک داروساز با مهاجرت به دانمارک عایدتان می‌شود، می‌پردازیم:

فرصت‌های شغلی بهتر

دانمارک یکی از کشورهایی است که صنعت داروسازی قوی دارد و بسیاری از شرکت‌های بزرگ در این حوزه در این کشور مستقر هستند. به همین دلیل، مهاجرت به دانمارک می‌تواند فرصت‌های شغلی بهتری را برای داروسازان ایجاد کند و به آن‌ها امکان پیشرفت و رشد در حرفه‌شان را بدهد.

حقوق و شرایط کاری عالی

کشور دانمارک به‌عنوان یکی از کشورهای پیش‌گام در حوزه حقوق و شرایط کاری است و  داروسازان در این کشور به‌عنوان یک پرسنل درمانی می‌توانند با شرایط کاری مناسب، حقوق خوب و امکانات سلامتی و پزشکی عالی مشغول به کار شوند.

دستیابی به رفاه بیشتر

مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی می‌تواند به شما یک زندگی با رفاه زیاد و امنیت مالی بالا هدیه بدهد. علاوه برای بیشتر شهرهای دانمارک از نظر زیبایی بصری بسیار جالب هستند و  در کنار طبیعت زیبا با سیستم حمل‌ونقل عمومی عالی، مراکز فرهنگی و مراکز خرید متنوع ترکیب شده‌اند. کشور دانمارک  به علت احترام به آزادی‌های فردی و احترام به قوانین حقوق بشری از جرم و جنایت کمی برخوردار است و به همین دلیل، برای بیشتر مهاجران زندگی در دانمارک از جذابیت زیادی برخوردار است.

نتیجه‌گیری

دانمارک، کشوری در شمال اروپاست که پایتخت آن کپنهاگ می‌باشد. بر اساس تخمین‌ها در سال ۲۰۱۹، جمعیت دانمارک در حدود ۵٫۸ میلیون نفر بوده  است. زبان رسمی این کشور، زبان دانمارکی است. بیشتر مردم در کشور دانمارک از رفاه بالایی برخوردار هستند  و از نظر مقیاسِ کم‌بودن اختلافات درآمدی، در رتبه اول جهان قرار دارد.

 درآمد سرانه دانمارک در رده هفتم دنیا قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، دانمارکی‌ها به‌عنوان راضی‌ترین جامعه جهانی اعلام شده‌اند. همچنین در سال ۲۰۱۶، شرکت یونیورسام با انتشار شاخص سالانه شادی، دانمارک را به‌عنوان شادترین و راضی‌ترین نیروی کار در جهان معرفی کرد. علاوه بر این، دانمارک به‌عنوان کشوری با کمترین سطح فساد اداری و اقتصادی در جهان شناخته شده است.

در آخر باید بگوییم  مهاجرت  به هر کشوری، نیازمند دانستن اطلاعات و نکات مهمی از قوانین مهاجرتی است و کشور دانمارک نیز از این قاعده استثنا نیست؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت به دانمارک با مدرک داروسازی دارید، بهتر است  قبل از همکاری با کارشناسان ما در هلی ویزا جلسه مشاوره بگیرید.

سؤالات متداول

بعد از چند سال می‌توانم یک متخصص داروساز بالینی در دانمارک می‌شوم؟

مدرک لیسانس داروسازی در حدود 3 سال طول می‌کشد. مدرک کارشناسی ارشد داروسازی 2 سال و در کل بعد از 5 سال می‌توانید در دانمارک یک متخصص داروساز بالینی شوید.

آیا گذراندن زبان دانمارکی الزامی است؟

بله داروسازان برای  پروسه معادل‌سازی باید به در آزمون زبان دانمارکی شرکت کنند و به این زبان تسلط داشته باشند.

آیا برای داروسازان در دانمارک کار وجود دارد؟

بله اما برای مهاجرت  به دانمارک  با مدرک داروسازی باید در ابتدا پروسه معادل‌سازی انجام شود.