پاسپورت کانادا یکی از پاسپورت‌های محبوب و معتبر در جهان است که در صورت دریافت آن، از حقوق و مزایای زیادی بهره‌مند خواهید شد. یکی از مزایای بارز پاسپورت این کشور، مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا بدون نیاز به ویزا است.

کانادا به‌عنوان یکی از کشورهای برتر جهان، پاسپورت با اعتباری بالا دارد. با پاسپورت کانادا، شما می‌توانید علاوه بر دانمارک به 195 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنید. پاسپورت کانادا به شما اجازه می‌دهد تا به‌راحتی به مقاصد مختلف سفرکرده و فرهنگ‌ها و مناظر طبیعی متنوعی را تجربه کنید.

همچنین، پاسپورت کانادا به شما امکانات دیگری نیز می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید از سیستم بهداشت و درمان کانادا بهره‌مند شوید که به‌عنوان یکی از بهترین سیستم‌های بهداشتی جهان شناخته می‌شود. همچنین، شما می‌توانید به طور قانونی در کانادا زندگی کنید و از فرصت‌های تحصیلی و شغلی بسیار خوبی که این کشور ارائه می‌دهد، بهره‌مند شوید.

پاسپورت کانادایی چیست؟

پاسپورت کانادایی گذرنامه‌ای است که برای شهروندان کانادایی صادر می‌شود تا بتوانند  به بسیاری از کشورهای دیگر از جمله دانمارک به‌راحتی سفر کنند. افرادی که تابعیت کانادا دارند، پاسپورت این کشور را دریافت می‌کنند.

تمام مهاجران خارجی مقیم کانادا، چند سال بعد از دریافت اقامت دائم خود می‌توانند برای دریافت تابعیت و پاسپورت خود به مراجع قانونی کانادا مراجع کنند. پاسپورت کانادایی با دو نوع اعتبار برای متقاضیان صادر می‌شود. گروه اول افراد زیر 16 سال هستند که پاسپورتی با اعتبار ۵ساله دریافت می‌کنند.

گروه دوم نیز که بالای 16 سال سن دارند، پاسپورت کانادایی را با اعتبار 5 یا ۱۰ساله دریافت می‌کنند.

پاسپورت کانادایی از مزایای زیادی برخوردار است. به طور مثال، با پاسپورت کانادایی می‌توانند به بسیاری از کشورهای جهان بدون اخذ ویزا سفر کنند. البته دریافت پاسپورت کانادا کار آسانی نیست، اما اگر موفق به دریافت آن شوید، از حقوق و مزایای زیادی در کانادا برخوردار خواهید شد. برای این کار می‌توانید با ما در هلی ویزا در ارتباط باشید.

پاسپورت کانادا به شما امنیت و استقلال زیادی در سفرهای خارجی می‌دهد. با داشتن یک پاسپورت قوی مانند پاسپورت کانادا، شما از مشکلات کمتری در مرزها و دریافت ویزا روبرو خواهید شد و به‌آسانی می‌توانید به مقاصد موردنظرتان سفر کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا

شما می‌توانید برای مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا به این کشور سفر کنید. اما برای سفر به دانمارک بدون دریافت ویزا، لازم است تا مدارکی لازم برای بدون پاسپورت کانادا را فراهم کنید. در کنار داشتن پاسپورت کانادایی با اعتبار کافی، سایر مدارک زیر نیز ممکن است موردنیاز باشند:

 • بیمه نامه مسافرتی بین الملل

برای  مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا نیاز است تا بیمه‌نامه مسافرتی بین‌الملل داشته باشند. این بیمه‌نامه باید شامل پوشش‌های مختلفی مانند پوشش درمانی و تأمین مالی باشد.

 • اثبات محل اقامت در کانادا

 برخی از کشورها ممکن است از شما بخواهند اثبات کنید که شما در حال حاضر در کانادا زندگی می‌کنید. شما می‌توانید برای اثبات این کار، از مدارکی مانند قرارداد اجاره‌نامه یا سند مالکیت استفاده کنید.

 • اثبات تمکن مالی با ارائه نامه معتبر بانکی

شما موظف هستید برای مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا، تمکن مالی خود را اثبات کنید. برای این کار می‌توانید نامه‌ای از بانک خود دریافت کنید که میزان موجودی حساب شما را تأیید کند.

 • صدور آنلاین ویزای شینگن (ETIAS)

 اگر قصد سفر به کشورهای عضو منطقه شینگن را دارید، باید ETIAS را درخواست کنید ETIAS یک مجوز مسافرتی آنلاین است که برای ورود به کشورهای شینگن مانند دانمارک لازم است.

 • شرایط لازم برای دریافت پاسپورت کانادایی

تمام افرادی که اقامت دائم در کانادا دارند، شرایط لازم برای دریافت پاسپورت کانادایی را خواهند داشت. بااین‌حال، پس از دریافت اقامت دائم، باید به مدت 3 تا 5 سال منتظر بمانند.

برای دریافت تابعیت کانادا و در نهایت پاسپورت کانادایی، افراد باید شرایط مالیاتی خاصی را نیز رعایت کنند، به‌ویژه اگر دارای شغلی هستند. پرداخت مالیات به‌موقع و درست می‌تواند یکی از الزامات برای دریافت تابعیت و پاسپورت کانادا باشد.

هلدینگ هلی ویزا یک شرکت مشاوره‌ای در زمینه مهاجرت و دریافت اقامت دائم در بسیاری از کشورهای دنیاست. یکی از خدمات مهم این مجموعه مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا محسوب می‌شود.

روش ‌های مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا

باتوجه‌به مزایایی که پاسپورت کانادا دارد و در بخش‌های قبلی به آن‌ها اشاره کردیم، بسیاری از افراد رؤیای اخذ پاسپورت کانادا را در سر می‌پرورانند.

برای دریافت پاسپورت کانادا، روش‌های مختلفی وجود دارد. اما برای رسیدن به آن باید صبر و تحمل زیادی داشته باشید، زیرا چند سال زمان خواهد برد.

درصورتی‌که واجد شرایط دریافت پاسپورت کانادا شوید، می‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید. بعد از اخذ اقامت دائم، بسته به نوع ویزا و اقامتتان، باید 3 الی 5 سال صبر کنید تا بتوانید تابعیت کانادا را بگیرید. بعد از اخذ تابعیت، می‌توانید برای دریافت پاسپورت کانادایی اقدام کنید.

برای دریافت اقامت کانادا، می‌توانید بنا به شرایط کاری و زندگی خود با هلی ویزا در ارتباط باشید. همچنین، می‌توانید از طریق یکی از راه‌های زیر اقدام کنید

 • اخذ پاسپورت کانادا از طریق ویزای کاری
 • اخذ پاسپورت کانادا از طریق ویزای تحصیلی
 • اخذ پاسپورت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری
 • اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد
 • اخذ پاسپورت کانادا از طریق ازدواج
 • اخذ پاسپورت کانادا از طریق پناهندگی

در ادامه به روند درخواست پاسپورت کانادا برای بزرگسالان و افراد زیر 18 سال می‌پردازیم.

مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا برای بزرگسالان

افرادی که بیشتر از 16 سال سن دارند و تابعیت کانادا نیز دارند، می‌توانند برای درخواست پاسپورت کانادایی خود اقدام کنند. همچنین آنها می‌توانند از این فرصت برای مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا استفاده کنند. برای دریافت پاسپورت کانادا، طی‌کردن مراحل زیر الزامی است:

 1. تکمیل فرم درخواست پاسپورت کانادا
 2. ارائه مدارک مبنی بر تابعیت کانادا
 3. ارائه مدارک هویتی (شناسنامه)
 4. 2 قطعه عکسی که اخیراً گرفته شده است. (توجه داشته باشید که نام، آدرس عکاس و تاریخ ثبت باید در پشت عکس قید شده باشد)
 5. ارائه‌کردن اسناد مسافرتی معتبر کانادایی
 6. امضای تمام اسناد ارائه شده
 7. 2 معرفی نفر به‌عنوان شاهد (دقت داشته باشید که این افراد نباید عضو خانواده باشند)
 8. ثبت درخواست به‌صورت رسمی
 9. پرداخت هزینه‌های لازم
 10. منتظر ماندن برای  نتیجه درخواست پاسپورت

مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا برای کودکان

برای مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا برای افراد زیر 16 سال (کودکان)، لازم است تا مراحل زیر برای ثبت درخواست پاسپورت طی شود:

 1. تکمیل‌کردن فرم درخواست پاسپورت توسط والدین فرد
 2. ارائه مدارک لازم برای اثبات تابعیت کانادایی فرد متقاضی
 3. ارائه 2  قطعه عکس که به‌تازگی گرفته شده است. (توجه داشته باشید که نام، آدرس عکاس و تاریخ ثبت باید در پشت عکس قید شده باشد)
 4. مدارک لازم برای اثبات قیمومیت والدین یا سرپرست بودن فرد
 5. ارائه اسناد مربوط به حضانت
 6. ارائه پاسپورت معتبر کانادایی یا سند سفر قبلی فرد
 7. پرداخت هزینه‌های مربوط به پاسپورت

برای مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا بهتر است از مشاوران ما در هلی ویزا کمک بگیرید.

مهاجرت به دانمارک با انواع پاسپورت کانادا

در ادامه به انواع مختلف پاسپورت کانادا می‌پردازیم:

پاسپورت آبی پررنگ یا گذرنامه عادی

این پاسپورت برای افراد عادی کانادا صادر می‌شود و برای سفرهای توریستی و تجاری استفاده می‌شود. پاسپورت آبی کانادا دارای 36 صفحه است که 29 صفحه برای مهرها و ورودی‌های سفر خارجی در نظر گرفته شده است. مدت اعتبار این پاسپورت برای افراد زیر 16 سال 5 سال و برای افراد بالای 16 سال بین 5 تا 10 سال است.

پاسپورت سفید یا گذرنامه موقت

این پاسپورت برای تابعیت کانادایی‌ها که در خارج از کشور به سر می‌برند و پاسپورت اصلی آن‌ها هنوز آماده نشده است، صادر می‌شود. این پاسپورت 8 صفحه دارد و معمولاً برای مدت بین 6 ماه تا 1 سال اعتبار دارد.

پاسپورت تک‌صفحه‌ای یا سند مسافرت فوری

این پاسپورت فقط یک صفحه دارد که شامل مشخصات و عکس فرد است. پاسپورت تک‌صفحه‌ای برای افرادی صادر می‌شود که در خارج از کانادا هستند و پاسپورت اصلی آن‌ها گم شده است.

 در چنین شرایطی، فرد باید به‌محض دریافت پاسپورت تک‌صفحه‌ای به کانادا بازگردد یا به کنسولگری کانادا در کشور مقصد مراجعه کند تا بتواند پاسپورت عادی یا موقت خود را دریافت کند.

پاسپورت سبز یا گذرنامه ویژه

پاسپورت سبز یک نوع پاسپورت الکترونیکی است که برای اشخاص دیپلماتیک و شخصیت‌های سیاسی و خاص صادر می‌شود. این پاسپورت برای اعضای پارلمان، اعضای کابینه استانی، نیروهای مسلح کانادایی و خدمتگزاران عمومی صادر می‌شود که برای مأموریت‌های خاص به کشورهای دیگر سفر می‌کنند.

پاسپورت زرشکی یا گذرنامه دیپلمات

پاسپورت زرشکی برای دیپلمات‌ها و مقامات رسمی دولت صادر می‌شود، با این تفاوت که تنهاهای مقامات رده‌بالا مانند نخست‌وزیر، فرماندهان نیروی نظامی و غیره قابل دریافت است. همچنین، خانواده‌های این افراد نیز می‌توانند پاسپورت زرشکی دریافت کنند.

 پاسپورت سبز و پاسپورت زرشکی هر دو، پاسپورت ویژه هستند که برای افراد دیپلماتیک و مقامات رسمی صادر می‌شوند، اما پاسپورت سبز برای گروهی از افراد با مقامات کمتر و پاسپورت زرشکی برای مقامات رده‌بالاتر قابل دریافت است.

پاسپورت آبی کانادا که به آن پاسپورت عادی نیز گفته می‌شود، رایج‌ترین و متداول‌ترین پاسپورت است که توسط شهروندان عادی کانادا صادر می‌شود. این پاسپورت از نظر ظاهر، شبیه به پاسپورت‌های سایر کشورها است و روی آن به دو زبان انگلیسی و فرانسوی نوشته شده است.

مزایای مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا

مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا می‌تواند برای شما مزایای زیادی  داشته باشد. برخی از مزایای مهاجرت به دانمارک عبارت‌اند از: سیستم بهداشتی و درمانی باکیفیت بالا، سطح زندگی استاندارد، امنیت زیاد، فرصت‌های شغلی عالی.

به‌طورکلی، مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادایی می‌تواند برای شما مزایای زیادی داشته باشد. بااین‌حال، قبل از تصمیم‌گیری برای مهاجرت به این کشور، بهتر است قوانین و مقررات مهاجرتی و شغلی را بادقت بررسی کنید و با مشاوران مهاجرتی ما در هلی ویزا  مشورت کنید.

نتیجه‌ گیری

باتوجه‌به وجود لیست کشورهای بدون ویزا برای دارندگان پاسپورت کانادا، بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا راهی برای دریافت پاسپورت کانادایی پیدا کنند. پاسپورت کانادایی علاوه بر این مزایای دیگری نیز دارد.

یکی از مزایای آن دریافت تابعیت کانادا، بهره‌مندی از حقوق شهروندی این کشور است که زندگی با رفاه بالا را برای شما فراهم می‌کند. علاوه بر شما می‌توانید برای مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا نیز با این روش اقدام کنید.

سؤالات متداول

1. آیا مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا آسان است؟

مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا نسبتاً آسان‌تر از مهاجرت با پاسپورت بسیاری از کشورهای دیگر است.

2. چه نوع ویزایی برای مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا لازم است؟

برای مهاجرت به دانمارک با پاسپورت کانادا، ما نیاز به یک ویزای کار، ویزای تحصیلی یا ویزای خانوادگی دارید. هر نوع از این ویزاها الزامات و مراحل خاص خود را دارد. برای مثال، برای ویزای کار، شما باید یک پیشنهاد کار از یک کارفرما دانمارکی دریافت کنید و سپس مراحل مربوطه را طی کنید.

3. آیا دانمارک برای مهاجرت با پاسپورت کانادا فرصت‌های شغلی مناسبی دارد؟

دانمارک یکی از کشورهایی است که فرصت‌های شغلی خوبی برای مهاجران ارائه می‌دهد. فرصت‌های شغلی مانند فناوری اطلاعات، علوم پزشکی، مهندسی و حمل‌ونقل در دانمارک رشد قابل‌توجهی داشته‌اند.