ویزای کارآفرینی دانمارک یک نوع از ویزاهایی است که به کارآفرینان بااستعداد اجازه می‌دهد تا استارت‌آپ‌ها یا خدماتی را  در جهت رشد و پیشرفت در دانمارک انجام دهند.

دانمارک درهای خود را به روی کارآفرینانی که به دنبال اقامت دائم در دانمارک هستند بازکرده است. دانمارک از طریق برنامه استارتاپ دانمارک به دنبال کارآفرینانی پویا است که بتوانند به طور دائم در دانمارک مستقر شده و استارتاپ خود را تأسیس کنند.  

این برنامه برای کارآفرینانی با ایده‌های  انجام‌شدنی است که به دنبال اکوسیستمی ایدئال هستند تا بتوانند ایده‌های خود را در آنجا اجرا کنند. همچنین با کمک ویزای کارآفرینی دانمارک بتوانند از مزایای زندگی در کشوری با استاندارهای بالایی زندگی کنند.

در همین راستا هلی ویزا می‌تواند به شما کمک کند تا بیشترین شانس موفقیت را با برنامه استارتاپ دانمارک برای مهاجرت داشته باشید.

مزایای ویزای کارآفرینی دانمارک

ویزای استارتاپ  یا همان ویزای کارآفرینی دانمارک  به‌منظور جذب کارآفرینانی با ایده‌های استارتاپی  موفق طراحی شده است تا آنها بتوانند با ایده‌های نوآورانه خود وارد این کشور شوند.

ویزای کارآفرینی دانمارک مزایای زیادی را برای صاحبانش به ارمغان می‌آورد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

 • به استانداردهای بالای زندگی دسترسی پیدا کنند
 • پس از اخذ اقامت از مزایای مالیاتی بهره‌مند شوند
 • دسترسی به برنامه‌های تجاری و یارانه‌ها
 • دسترسی به بازار اروپا برای رشد استارتاپ
 • امکان زندگی در دانمارک با افراد تحت تکفل خود تا دو سال با امکان تمدید ویزا
 • دسترسی خود و وابستگانشان به مراقبت‌های بهداشتی و تحصیلی

کارآفرینی دانمارک برنامه‌ای است که توسط آژانس بین‌المللی استخدام و ادغام دانمارک (SIRI) اجرا می‌شود و  به فرد و خانواده‌ او این امکان را می‌دهد تا با تشکیل یک شرکت نوآور، برای اجازه اقامت دو‌ساله در دانمارک درخواست دهد. البته این اقامت باید توسط هیئت متخصصان منصوب شده توسط سازمان تجارت دانمارک تأیید شود.

شرایط دریافت ویزای کارآفرینی دانمارک

متقاضیان ویزای استارتاپ باید به طور فعال در عملیات کسب‌وکار خود شرکت داشته باشند و مدارکی نشان دهند که وضعیت مالی خوب آنها را نشان می‌دهد. اگرشم هم  تصمیم دارید کسب‌وکار جدیدی ایجاد کنید، باید برای ویزای طلایی (Golden Visa)جدید دانمارک و مجوز کار درخواست دهید.

 • روند  اپلای کردن

در مرحله روند اپلای کردن، درخواست کارآفرین توسط گروهی متخصصان مستقل بر اساس استراتژی کسب‌وکار بررسی می‌شود. اگر این گروه طرح کسب‌وکار را تأیید کنند، فرد می‌تواند برای اقامت کارآفرینی و اجازه کار خوداشتغالی درخواست دهد. این مجوز تا دو سال اعتبار دارد و امکان تمدید آن تا سه سال وجود دارد.

زمان پردازش ویزای کار آفرینی
 • زمان پردازش ویزای کار آفرینی

پردازش ویزای کارآفرینی دانمارک ممکن است تا یک ماه می‌کشد کشد و حداقل سرمایه‌گذاری 100000 یورو در یکی از چندین بخش دانمارکی از جمله فناوری پاک، تحقیقات و فناوری، املاک و مستغلات و ساخت‌وساز نیاز دارد.

 • مزایای دریافت ویزای کارآفرینی دانمارک

اخذ ویزای  استارت‌آپ دانمارک مزایای زیادی دارد. به طور مثال اگر شما موفق به دریافت این نوع ویزا شدید، می‌توانید در دانمارک زندگی کنید و به سایر کشورهای شینگن سفر کنید. اگر بتوانید به برخی از شرایط دست یابید، اقامت دائم در 6 یا 4 سال به شما اعطا می‌شود. بااین‌حال، برای حفظ ویزای ورود مجددتان، نباید بیش از 6 ماه به طور مداوم در خارج از کشور بمانید.

دارندگان ویزای طلایی دانمارک پس از 5 سال اقامت مداوم، واجد شرایط اقامت دائم هستند و پس از 9 سال اقامت مداوم، می‌توانند برای تابعیت دانمارک اقدام کنند.

این زمان به شما فرصت این را می‌دهد تا شرکت خود را در یک اکوسیستم کارآفرینی شناخته شده رشد دهید. همچنین با ابتکاراتی و دسترسی به بازار پویای اروپا، آن را تقویت کنید. شما می‌توانید به مشاوره شخصی رایگان در مراکز توسعه شرکت‌های دولتی، علاوه بر دسترسی به برنامه‌های متعدد و طرح‌های یارانه‌ای دست یابید.

با استفاده از ویزای کارآفرینی دانمارک، اکثر مزایای رفاهی، از جمله مراقبت‌های بهداشتی و تحصیلی، در دسترس شما، همسر و فرزندانتان قرار می‌گیرد.

سرمایه‌گذاران و مهاجران خارجی، زندگی در شادترین کشور جهان یعنی دانمارک را مکان مناسبی برای دنبال‌کردن حرفه خود و همچنین  مکان ایده‌آلی برای خانواده‌های خود می‌دانند.

مدارک موردنیاز برای ویزای استارتاپ

مدارک موردنیاز برای ویزای کارآفرینی دانمارک شامل موارد زیر است:

 • گذرنامه و تراول هیستوری
 • مدارک تحصیلی و تجاری
 • مهارت در زبان انگلیسی
 • مدارکی دال بر تمکن مالی

در مورد تمکن مالی، شما باید مدارکی مبنی بر اینکه بودجه کافی برای پوشش سال اول اقامت در دانمارک دارید را ارائه کنید. در ادامه به میزان بودجه کافی برای زندگی در دانمارک می‌پردازیم:

 1. 143,328 DKK اگر بدون خانواده در دانمارک هستید.

2. 286656 DKK اگر همسرتان با شما در دانمارک همراهی می‌کند.

3. 333,816 DKK اگر همسر و یک یا چند فرزند  برای همراهی در دانمارک دارید.

4. 190,488 DKK اگر یک یا چند فرزند، اما بدون همسرتان، به دانمارک می‌روید.

مدارک تمکن مالی شما برای حمایت از خود و اعضای خانواده می‌تواند به‌عنوان‌مثال در قالب صورت‌حساب بانکی هم باشد.

مشاغل موردنیاز برای ویزای کار آفرینی دانمارک

مشاغل موردنیاز برای ویزای کار آفرینی دانمارک

استارت‌آپ دانمارک برای صاحبان کسب‌وکارهای خلاق موقعیتی ایدئال برای به نمایش گذاشتن استعدادهای درخشان آنها  است. همچنین کسب‌وکارهایی مانند رستوران‌ها، شرکت‌های مشاوره، فروشگاه‌های خرده‌فروشی و شرکت‌های واردات/صادرات به‌طورکلی رد می‌شوند و به پنل متخصص کارآفرینی دانمارک ارائه نمی‌شوند.

در عوض مشاغل زیر با طرح‌های نوآورانه می‌توانند در برنامه استارتاپی دانمارک موفق شوند:

 • املاک و مستغلات و ساخت‌وساز
 • تحقیق و فناوری
 • علوم زیستی Cleantech
 • دریانوردی و کشتی‌سازی
 • صنایع غذایی
 • انرژی باد
 • خودرو و ماشین‌آلات
 • انرژی بادی

توجه داشته باشید که تمامی این مشاغل باید باهدف کم‌شدن هزینه‌های انرژی و حفظ محیط‌زیست و خدمت به رفاه بیشتر مردم دنیا راه‌اندازی شود.

شرایط اخذ ویزای کار آفرینی دانمارک

شرایط اخذ ویزای کار آفرینی دانمارک

استارت‌آپ دانمارک برای افراد خوداشتغالی است و حداکثر سه شهروند غیر اتحادیه اروپا / EEA می‌توانند یک طرح تجاری را به‌صورت تیمی ارسال کنند. اگر طرح کسب‌وکار توسط پنل متخصص استارتاپ دانمارک تأیید شود، متقاضیان باید به‌صورت انفرادی برای اقامت و اجازه کار از مقامات مهاجرت درخواست دهند.

یک شهروند غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا درصورتی‌که عضوی از تیم راه‌اندازی باشد می‌تواند یک طرح تجاری را همراه با شهروندان اتحادیه اروپا / EEA ارائه کند. بااین‌حال، شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا به دلیل قوانین اتحادیه اروپا در مورد جابه‌جایی آزاد افراد و خدمات، نیازی به مجوز اقامت و کار برای دانمارک ندارند.

همچنین شما باید مالک بخش قابل‌توجهی از شرکت باشید و در اداره کسب‌وکار نقش فعال داشته باشید. در واقع حضور شما برای ایجاد کسب‌وکار ضروری باشد. اگر فقط منافع اقتصادی یا مالی در کسب‌وکار دارید، برای مثال، اگر سهام‌دار هستید نمی‌توانید بر اساس طرح کارآفرینی دانمارک ویزا بگیرید.

کارآفرینی دانمارک یک برنامه رسمی دانمارکی است که توسط وزارت صنعت، تجارت و امور مالی و وزارت مهاجرت و ادغام توسعه‌یافته است.

خلاصه مطالب از ویزای کار آفرینی دانمارک

خلاصه مطالب

ویزای کارآفرینی دانمارک به معنای ایجاد یک کسب‌وکار موفق در یکی از کشورهای پیشرفته جهان است. این برنامه برای افرادی طراحی شده است که به دنبال فرصت‌های کاری و سرمایه‌گذاری در یک محیط کسب‌وکار موفق هستند.

برای به‌دست‌آوردن ویزای کارآفرینی دانمارک، شما باید یک طرح کسب‌وکار قابل‌اجرا و پایدار داشته باشید. این طرح باید بر اساس شرایط بازار و نیازهای جامعه محلی تدوین شده باشد. همچنین، شما باید دارای مهارت‌های لازم در زمینه کسب‌وکار، تحصیلات و تجربه مرتبط با طرح خود باشید.

علاوه براین، شما باید دارای منابع مالی کافی برای پشتیبانی از خود کسب‌وکار خود در طول فرایند شروع به کار باشید. برای این منظور، شما می‌توانید از سرمایه‌گذاران، شرکت‌های جذب سرمایه، وام‌ها و یا منابع مالی دیگر استفاده کنید.

بااین‌حال، به‌دست‌آوردن ویزای کارآفرینی دانمارک لزوماً آسان نیست. شما باید از نظر قانونی، مالی و سرمایه اجتماعی مورد بررسی قرار گیرید. همچنین، شما باید به دانمارک سفرکرده و از استقبال مقامات دانمارکی از طرحتان مطمئن شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره در مورد ویزای کارآفرینی دانمارک با کارشناسان ما در هلی ویزا تماس بگیرید.

سؤالات متداول

1. چه نوع کسب‌وکارهایی در دانمارک، استارتاپ شناخته می‌شوند؟

کسب‌وکارهایی که هم نوآورانه و هم قابل‌انجام شدن هستند و مسیر روشنی برای موفقیت دارند.

2. آیا برای اپلای کردن نیاز به سرمایه‌گذاری قبلی است؟

برای اپلای کردی، نیازی به سرمایه‌گذاری قبلی در استارتاپ خود ندارید. اما اگر طرح شرکت شما توسط پنل متخصص استارت‌آپ دانمارک پذیرفته شود، باید شواهد قابل تأییدی ارائه دهید. این مدارک نشان می‌دهد که می‌توانید حداقل یک سال در دانمارک از نظر مالی در هنگام درخواست اقامت و اجازه کار، خود را تمکین کنید.

3. آیا بودجه‌ای برای طرح استارتاپ دانمارک داده می‌شود؟

خیر، فقط به متقاضیان پذیرفته شده مجوز اقامت و کار توسط استارت‌آپ دانمارک داده می‌شود. کارآفرینان تنها مسئول جمع‌آوری تمام سرمایه‌های لازم هستند و باید از نظر مالی خودکفا باشند.