ازدواج به‌عنوان روشی برای مهاجرت و اقامت در دانمارک محسوب می‌شود. این روش، هرچند دارای چالش‌ها و پیچیدگی‌هاست، اما دریافت ویزای نامزدی دانمارک، به‌عنوان یکی از راه‌های نسبتاً آسان و تضمینی شناخته شده است.

اولین مرحله برای دریافت اقامت از طریق ازدواج در دانمارک، ارسال درخواست به سفارت است. درصورتی‌که همسر انتخابی شما شهروند دانمارک یا یکی از کشورهای شمالی اروپا نباشد یا اقامت در دانمارک را از طریق پناهندگی داشته باشد، شرایط خاصی برای او لازم است تا دانمارک بتواند مجوز اقامت را صادر کند.

در این مقاله هلی ویزا ما به دریافت ویزای نامزدی دانمارک می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

شرایط اخذ ویزای نامزدی دانمارک

ویزای ازدواج در دانمارک به معنای ازدواج با شخصی دارای تابعیت دانمارک است تا بتوان به‌صورت قانونی و برای مدت طولانی در این کشور اقامت داشت. شرایط اخذ ویزا در هر کشور ممکن است متفاوت باشد و در مورد ازدواج در دانمارک نیز شرایط خاصی وجود دارد. برخی از شرایطی که متقاضیان باید برای اخذ ویزای ازدواج دانمارک دارا باشند عبارت‌اند از:

1. سن: سن زوجین باید بیش از 24 سال باشد.

2. استطاعت مالی: شما باید اثبات کنید که توانایی مالی لازم برای تأمین هزینه‌های زندگی شما و همسرتان در دانمارک را دارید

3. وضعیت ازدواج قبلی: درصورتی‌که قبلاً ازدواج کرده باشید، باید مدارک اثبات اتمام ازدواج قبلی مانند گواهی فوت یا حکم طلاق را ارائه دهید.

بعد از ازدواج، شما باید مدارک مذکور و دیگر مدارک موردنیاز را به سفارت دانمارک ارائه داده و پس از بررسی و تأیید، ویزای ازدواج صادر خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای نامزدی دانمارک

اخذ ویزای ازدواج در حال حاضر برای افرادی که به‌صورت صوری یا غیرحقیقی ازدواج می‌کنند، تا حد زیادی دشوار شده است. برای اطمینان از اینکه ازدواج واقعی است، طرفین باید مدارک زیادی را به سفارت ارائه دهند و مخاطب رسیدگی به پرونده را متقاعد کنند.

مدارکی که معمولاً متقاضیان برای ارائه به سفارت باید داشته باشند، عبارت‌اند از:

1. مدارک هویتی: شامل گذرنامه، شناسنامه، کارت اقامت، و عقدنامه .

2. مدارک مربوط به توان مالی: شامل سند ملکی، فیش حقوقی، حساب بانکی و سایر مدارکی که نشان‌دهنده توان مالی شما برای تأمین هزینه‌های زندگی است.

3. مدارکی که واقعی بودن ازدواج را نشان می‌دهند: شامل عکس‌های خانوادگی، رکورد تماس‌ها، بلیط‌های رزرواسیون هتل در سفرهای مشترک و غیره.

باتوجه‌به افزایش تعداد ازدواج‌های صوری و ردشدن ویزاهای ازدواج، توصیه می‌شود متقاضیان قبل از هر اقدامی، با مشاوران مجرب هلی ویزا در این زمینه همکاری کنند تا درباره مدارک لازم و اطلاعات کافی مطلع شوند.

شرایط اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

برای مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج، قوانین خاصی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین اصول این موضوع، اثبات اینکه ازدواج صوری نبوده و به‌صورت واقعی بوده است، به‌ویژه در زمان ورود به کشور با ویزای نامزدی، بسیار اهمیت دارد. علاوه بر این، ارائه مدارکی برای اثبات تمکن مالی جهت تأمین هزینه‌های ازدواج و زندگی نیز اساسی است.

باید یادآور شویم که درصورتی‌که یکی از زوجین شهروند یا مقیم دانمارک باشد، این روند به‌آسانی پیش خواهد رفت. اما در غیر این صورت، شرایط بسیار پیچیده‌تر خواهد بود. یکی از شرایط مهم دیگر این است که طرفین باید بالای 18 سال باشند. اما به‌منظور جلوگیری از ازدواج‌های اجباری، اگر هیچ‌کدام از طرفین تابعیت دانمارک را نداشته باشد، لازم است هر دو طرف حداقل 24 سال سن داشته باشند.

دریافت اقامت در دانمارک از طریق ازدواج، با انجام کامل روند قانونی، شما را ابتدا به دریافت اقامت ۲ساله و سپس ۴ساله منتهی خواهد کرد. برای این منظور، یکی از زوجین باید تابعیت این کشور را داشته باشد.

مراحل اخذ اقامت از طریق ویزای نامزدی دانمارک

اولین قدم برای اشخاصی که قصد مهاجرت به دانمارک برای ازدواج را دارند، تکمیل فرم‌های مربوطه و ارائه آن به سفارت دانمارک در کشور خود است. در این حالت، مقام‌های مربوطه به بررسی اولیه پرونده شما می‌پردازند. پرکردن این فرم‌ها نیازمند دانش و اطلاعات است. بهتر است برای اطمینان بیشتر، حتماً از یک وکیل مهاجرتی مجرب کمک بگیرید. پس از تکمیل فرم، باید مدارک موردنیاز را تهیه و ارائه کنید. برای این منظور، شما باید مدارک زیر را در پرونده خود ضمیمه کنید:

1. مدارک شناسایی و هویتی فرد

2. گواهی اثبات مجرد بودن (گواهی طلاق یا گواهی فوت)

3. مدارک و اسنادی که رابطه شما را نشان می‌دهند (عکس‌ها، مکالمات، و غیره)

به‌طورکلی، شما باید حداقل ۲ هفته قبل از ازدواج در دانمارک در یکی از شهرها اقامت داشته باشید. برای ازدواج در دانمارک باید به مرکز خدمات شهروندی مراجعه کنید، فرم ازدواج را پر کنید و به همراه مدارک موردنیاز ارائه دهید.

در کشورهای اتحادیه اروپا چندین نوع ازدواج وجود دارد، مثلاً ازدواج مدنی و مذهبی. باتوجه‌به شرایط خاص زوجین، با عبور از تمام مراحل و ثبت ازدواج به‌صورت رسمی و گردآوری صحیح اسناد پرونده، می‌توانید با مرد یا زن تبعه دانمارک ازدواج کنید و اقامت دریافت کنید. درهرصورت، ممکن است کشورها قوانین و شرایط خود را برای ازدواج داشته باشند.

روش دریافت گواهی ازدواج در دانمارک

باتوجه‌به نحوه ازدواج شما و شهری که ازدواج صورت‌گرفته، روند اخذ گواهی ثبت ازدواج ممکن است متفاوت باشد. اگر ازدواج شما در شهرداری کپنهاگ انجام شده است، باید به دفتر عروسی در سالن شهر کپنهاگ مراجعه کرده و گواهی ازدواج در دانمارک را دریافت نمایید. زمان لازم برای این روند قابل‌تغییر است و معمولاً تا ۳ هفته ممکن است طول بکشد.

درصورتی‌که ازدواج شما در شهرداری یا کلیسا انجام شده است، برای دریافت گواهی ازدواج باید با مقامات مربوطه در آن جا تماس بگیرید یا می‌توانید از طریق ایمیل به آدرس [email protected]، گواهی ازدواج خود را دریافت نمایید. برای صدور این گواهی، موارد زیر لازم است:

1️. نام شما در روز عروسی

2️. تاریخ تولد شما

3. تاریخ عروسی

4️. آدرسی که می‌خواهید گواهی ازدواج در دانمارک به آن ارسال شود.

اخذ تابعیت از طریق نامزدی در دانمارک

اخذ اقامت با ازدواج به‌راحتی امکان‌پذیر خواهد بود. اما برای اخذ تابعیت از این راه، نیاز به گذشت چند سال و تحقق شرایطی است. ابتدا باید به زبان، فرهنگ و قوانین کشور تسلط کامل داشته باشید که می‌توان با اخذ آزمونی این موضوع را اثبات کرد.

با ازدواج در دانمارک، ابتدا یک اقامت ۲ساله صادر می‌شود و پس از چهار سال، اقامت ۴ساله قابل اخذ است. یکی از مزایای ازدواج در دانمارک این است که تعداد سال‌های پس از ازدواج از مدت‌زمان موردنیاز برای اخذ تابعیت کسر می‌شود و این روند را تسریع می‌کند. درصورتی‌که یکی از همسران دانمارکی باشد، فرایند اخذ تابعیت و زمان آن سریع‌تر خواهد بود. برای این امر، باید درخواست و پرونده‌ای را ارائه داده تا بتوانید تابعیت دانمارک را دریافت کنید.

نتیجه‌ گیری

ویزای نامزدی دانمارک یک گزینه جذاب برای افرادی است که قصد ازدواج با شهروند دانمارکی یا ساکن دانمارک را دارند. این نوع ویزا امکان ملاقات و بررسی شرایط زندگی و ازدواج را فراهم می‌کند

با ویزای نامزدی دانمارک، شما می‌توانید به دانمارک سفرکرده و با همسر آینده خود زندگی را آشنایی کنید. این فرصت شما را قادر می‌سازد تا از نزدیک بافرهنگ و زندگی روزمره شریک زندگی خود آشنا شوید.

ویزای نامزدی دانمارک، یک فرایند منحصربه‌فرد و جذاب است که به‌طورکلی تکراری نیست. هر زوج نامزد در این فرایند بر اساس شرایط شخصی خود بررسی می‌شود و این امر موجب ایجاد تجربه‌ای منحصربه‌فرد برای هر زوج می‌شود.

پروسه ازدواج در دانمارک راحت، سریع و کم‌دردسر است! این کشور به‌عنوان یکی از کشورهای معتبر و بسیار زیبا شناخته می‌شود. برای ورود به این مسیر، فقط کافی است شرایط و قوانین مربوط به ازدواج در دانمارک را بشناسید و به‌خصوص با کمک وکلای مهاجرتی هلی ویزا همراه شوید.

در پایان، باید بگوییم که این کشور فراتر از ازدواج، فرصت‌های فراوان دیگری هم در زمینه تحصیل، کار و زندگی را به شما ارائه می‌دهد. به همین دلیل، ازدواج در دانمارک می‌تواند باعث تحقق رؤیاهایتان شود!

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در هلی ویزا تماس بگیرید.

سؤالات متداول

1. ویزای نامزدی یا فامیلی در دانمارک چیست؟

ویزای نامزدی یا ازدواجدر دانمارک، یک نوع ویزای ورود به این کشور است که به شما اجازه می‌دهد به عنوان نامزد یا ازدواج با یک شهروند دانمارکی یا یک شهروند با اقامت مستقل در دانمارک وارد این کشور شوید.

2. چه شروطی برای دریافت ویزای نامزدی در دانمارک لازم است؟

برای دریافت ویزای نامزدی در دانمارک، باید شرایط زیر را برآورده کنید:
– داشتن نامزدی یا زندگی به صورت مشترک با یک شهروند دانمارکی یا شهروند با اقامت مستقل در دانمارک.
– ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز از جمله اثبات روابط خانوادگی و زوجی بین شما و نامزدتان و همچنین اثبات اینکه روابط شما به شکل مستمر و واقعی است.
– اثبات اینکه شما و نامزدتان بالای 18 سال سن دارید.
برخی موارد دیگر مستندات مانند تست‌های پزشکی، اطلاعات مالی و آدرس محل اقامت نیز ممکن است درخواست شود.

3. چقدر طول می‌کشد تا ویزای نامزدی در دانمارک صادر شود؟

زمان صدور ویزای نامزدی در دانمارک معمولاً بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد، اما ممکن است به دلیل شرایط مختلف مانند بارش درخواست‌ها، میزان دقت در بررسی مدارک و سایر عوامل، این زمان تغییر کند.