در این مقاله هلی ویزا، ما تصمیم گرفته‌ایم تا به شما بگوییم که چرا باید چمدان‌های خود را ببندید و به دانمارک بروید. هر چند که بسیاری از کشورهای جهان را می‌توان یک گزینه عالی مهاجرت در نظر گرفت. اما، اگر بگوییم هیچ کشوری از نظر آرامش و رفاه مانند دانمارک نمی‌تواند به مهاجران خدمات ارائه بدهد، بیراه نگفته‌ایم؛ بنابراین بدون ترتیب خاصی از اهمیت، در ادامه ده دلیل برای مهاجرت به دانمارک را توضیح داده‌ایم. با ما همراه شوید.

1. سبک زندگی هوگه در دانمارک

زندگی در دانمارک آرام است و هر چیزی را که ممکن است موردعلاقه شما باشد را البته بدون مصرف‌گرایی ارائه می‌دهد. هیچ‌چیز دانمارک را بهتر از فرهنگ هوگه (hygge) توضیح نمی‌دهد. این کلمه به معنای آرامش، سرگرمی‌های سالم و فضایی برای انجام کارهایی است که از آن لذت می‌برید، البته فرقی نمی‌کند چه به‌تنهایی یا در محیط کار.

احساس امنیت و شادی مهم‌ترین نکته در دانمارک است. جای تعجب نیست که دانمارکی‌ها بارها به‌عنوان شادترین و سالم‌ترین کشور جهان انتخاب شده‌اند. دانمارکی‌ها توانستند به تعادل خوبی بین شغل، خانواده و زندگی شخصی دست یابند. خوب زیستن هدف آنها است و این موضوع را  می‌توان در بین اقشار مختلف جامعه‌شان دید.

‌2. بهترین سیستم مراقبت از کودکان

دانمارک معمولاً یک جامعه خانواده محور است که در حمایت از خانواده‌های دارای فرزند کار بزرگی انجام می‌دهد. در این کشور شما انتخاب گسترده‌ای از مؤسسات عمومی مراقبت از کودکان دارید که می‌توانید فرزندان خود را از سن شش‌ماهگی تا شروع مدرسه ابتدایی در آنجا ثبت‌نام کنید.

والدین شاغل با خیال راحت فرزندان خود را به مهدکودک‌ها و مدارس می‌سپارند؛ زیرا محیطی امن برای رشد و پرورش آنها در جامعه فراهم شده است. دانمارک یکی از مترقی ترین سیاست های مراقبت از کودکان را دارد.

شاید دومین دلیل مهاجرت به دانمارک، اهمیت به کودکان در این کشور باشد. والدین می‌توانند به‌راحتی فرزندان خود را به همه‌جا ببرند. رستوران‌ها دارای منوی کودکان، موزه‌ها، تئاترها و بسیاری از جاذبه‌های دیگر برای کودکان نیز طراحی شده‌اند و آنها را مانند بزرگسالان مورد استقبال قرار می‌دهند.

3. سیستم عالی درمانی؛ دلیل مهاجرت به دانمارک

دانمارک یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی را در جهان دارد. تقریباً ظرف 90 روز پس از ورود به دانمارک، کارت ملی زرد بیمه سلامت که به دانمارکی  sundhedskort است را دریافت خواهید کرد که به شما این امکان را می دهد پزشک عمومی شخصی خود را انتخاب کنید و به تمام خدمات مراقبت های بهداشتی و درمانی دسترسی پیدا کنید.

این کارت زرد شما را قادر می‌سازد تا درمان مناسب را از یک متخصص پزشکی ماهر دریافت کنید که لازم نیست برای پرداخت آن، صورت‌حسابی ارائه کنید. رزرو نوبت پزشک با یک تماس تلفنی ساده مدیریت می‌شود و شما می‌توانید در همان روز یا روز بعد به پزشک مراجعه کنید.

4. موقعیت جغرافیایی دانمارک

دانمارک در وسط اروپای غربی و کشورها و جزایر شمال اروپا قرار دارد و به برخی از هیجان‌انگیزترین نقاط گردشگری و فرهنگی اروپا نزدیک است. سفر از دانمارک به تمام کشورهای اروپایی به‌راحتی و مقرون‌به‌صرفه است.

در دانمارک، پروازهای خارج از کشور به هر گوشه جهان نیز به‌راحتی انجام می‌شود. ازآنجایی‌که سفر یک کار تجملی نیست، بلکه یک ضرورت برای یک سبک زندگی خوب است؛ دانمارکی‌ها به آن بسیار بها می‌دهند. اگر می‌خواهید از کشورها و جزایر همسایه بازدید کنید، سفر دریایی بهترین گزینه است.

یکی دیگر از چیزهای جالب در مورد دانمارک این است که در طول تابستان هرگز خیلی گرم نیست و در زمستان نیز بسیار سرد نیست، این کشور با انبوهی از ورزش‌های زمستانی و فعالیت‌های سرگرم‌کننده در فضای باز و پوشیده از برف است. نکته دیگر که شاید دلیل مهاجرت به دانمارک تلقی شود، تزیینات در طول کریسمس و سال نو است. بله درست متوجه شدید؛ چون این کشور با در این ایام سال شبیه یک‌دنیای پویایی می‌شود.

5. حمل‌ونقل عمومی عالی؛ دلیل مهاجرت به دانمارک

فرهنگ دوچرخه‌سواری در دانمارک مانند هیچ کجای دنیا وجود ندارد. شما می‌توانید با یک دوچرخه و علاوه بر این سیستم حمل‌ونقل عمومی، تمام زندگی خود را بدون ماشین در دانمارک سپری کنید.

شما می‌توانید به هر گردهمایی یا رویدادی که انتخاب می‌کنید بروید و بدون هدررفتن وقت، به‌موقع به آنجا برسید. شهرهای بزرگی مانند کپنهاگ مترو دارند که سریع‌تر از رانندگی با ماشین به مقصد می‌رسید. سرمایه‌گذاری در حمل‌ونقل عمومی در دانمارک بسیار سازمان‌یافته است و در درجه اول برای ارائه خدمات بی‌عیب‌ونقص به شهروندان و در درجه دوم کاهش آلودگی هوا و حفاظت از محیط‌زیست استفاده می‌شود.

6. انتر ناسیونالیسم (چندفرهنگی)؛ دلیل مهاجرت به دانمارک

در دهه گذشته، به‌ویژه از سال 2019، تعداد مهاجرانی که برای زندگی به دانمارک می آیند در حال افزایش است. پذیرش تعداد زیاد مهاجرانی که از سراسر جهان برای زندگی و کار در دانمارک می آیند، این کشور را به یکی از انترناسیونالیسم مکان های جهان تبدیل کرده است.

دانمارک به‌عنوان همسایگان شمال اروپا، متعهد به ایجاد ارائه سطح بالایی از کمک‌های توسعه برای تازه‌واردان به شیوه زندگی دانمارکی است. خدمات بین‌المللی شهروندی (ICS) به افراد در امور اداری کمک می‌کند، در یافتن مشاغل مناسب برای خودکفایی آن‌ها حمایت می‌کند و جلسات اطلاعاتی، کارگاه‌های آموزشی برای همکاری‌های بین فرهنگی را سازمان‌دهی می‌کند و به طور هم‌زمان افراد را از طریق فعالیت‌های داوطلبانه به هم متصل می‌کند.

7. فرهنگ کار دانمارکی

اگر تعادل بین کار و زندگی وجود داشته باشد که مسیر داشتن یک شغل عالی را با فرصت‌های زیادی برای رشد تسهیل کند و درعین‌حال انعطاف‌پذیری برای یک والدین فداکار را فراهم کند، در دانمارک است.

محل کار در دانمارک دارای ساختارهای مدیریتی است که به کارکنان اجازه می‌دهد تا در مورد ایده‌ها و مشکلات خود صحبت کنند. این کشور کار تیمی را تشویق می‌کند و بیشتر تصمیمات در انجمن‌ها موردبحث قرار می‌گیرد. چنین فرهنگ کاری منجر به رضایتمندی بالایی می‌شود که البته منجر به موفقیت در مشاغل و شرکت‌های موفق می‌شود.

میانگین کار در هفته 37 ساعت است. کارمندان حق دارند از 5 تا 7 هفته مرخصی با حقوق در سال، 3 تا 5 روز بیماری و 10 تعطیلات رسمی استفاده کنند که برنامه ریزی برای سفرهای خانوادگی و ملاقات با اقوام در خارج از کشور را آسان می کند.

8. نوآوری در دانمارک

دانمارک سابقه طولانی در نوآوری دارد که تا از زمان وایکینگ‌ها ادامه دارد. از شانه، تبر جنگی و قایق‌های بادبانی، قطب‌نمای مغناطیسی و چادرهای قابل‌حمل گرفته تا انقلاب در علوم محیطی، داروسازی، زیست‌پزشکی و کشاورزی، دانمارک در صدر جدول‌های پیشرو در پیشرفت فنی و فناوری قرار دارد. جدیدترین رشته‌ها مدرن در این کشور رباتیک، ماشین‌آلات و مهندسی هستند.

خلاقیت با تفکر خارج از چارچوب به‌عنوان بخشی از سیستم آموزشی از سنین پایین به کودکان آموزش داده می‌شود. این استراتژی، بهترین راه برای فرهنگ توسعه یک جامعه تحصیل‌کرده و نوآوری برای نسل‌های آینده است.

9. برابری؛ دلیل مهاجرت به دانمارک

دانمارک کشوری است که در آن همه یکسان در نظر گرفته می‌شوند، درحالی‌که تفاوت‌های فردی مورداحترام قرار می‌گیرد. این بیانیه صرف یک جامعه مدرن نیست، بلکه یک سنت و یک شیوه زندگی است.

اگر پیشرفت دانمارکی‌ها را در طول قرن‌ها تحلیل کنیم، حتی زمانی که جهان در قرون تاریک بود، آنها همیشه نسبت به فرهنگ‌ها، نژادها و آداب‌ورسوم مختلف احترام قائل بودند. دانمارکی‌ها در زمانی به زنان در جوامع خود احترام می‌گذاشتند که هیچ‌کس دیگری در آن دوران احترام نمی‌گذاشت.

دانمارک یک جامعه شکوفا است که تنوع  و چندفرهنگی را پذیرفته است. انسانیت، انصاف و زندگی باکیفیت بالاتر از هر چیز دیگری در این کشور بااهمیت‌تر است. این مأموریت دارد تا شرایط زندگی و کار را برای شهروندان خود بهبود ببخشد و محیطی پایدار و پاک برای نسل‌های آینده فراهم کند.

10. اندازه کشور دانمارک

دانمارک در مقایسه با همسایگانش کشوری نسبتاً کوچک است و دارای طبیعتی زیبا است که توسط سواحل و دریا احاطه شده است. شما می‌توانید با 5 ساعت رانندگی به هر مکانی که می‌خواهید برسید و هرگز از دریا بیشتر از 50 کیلومتر دور نخواهید بود.

اگر دوچرخه سواری سرگرمی شماست، این ورزش عالی می‌تواند یک وسیله حمل و نقل ارزان نیز برایتان باشد. برخلاف شهرهای بزرگ در کشورهای دیگر دنیا، شما می‌توانید برای قدم زدن بیرون بروید بدون اینکه توسط ترافیک سنگین و سر و صدا احاطه شوید.

نتیجه گیری

دانمارک یکی از کشورهایی است که فرصت‌های شغلی خوبی برای مهاجران فراهم می‌کند. این کشور در زمینه‌هایی مانند فناوری، علوم، بهداشت و درمان، رشته‌های فنی و حرفه‌ای و صنایع خدماتی مزیت‌های قابل‌توجهی دارد که می‌تواند جذابیت بالایی برای مهاجران حرفه‌ای ایجاد کند.

همچنین دانمارک به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه آموزش عالی شناخته می‌شود. دانشگاه‌های برتر و برنامه‌های تحصیلی متنوع در این کشور وجود دارد که به دانشجویان بین‌المللی فرصت‌های بزرگی را برای یادگیری و توسعه شخصی فراهم می‌کند.

دانمارک به‌عنوان یکی از کشورهای باکیفیت زندگی بالا شناخته می‌شود. این کشور دارای محیط‌زیست پاک، زیرساخت‌های عمومی عالی، امنیت بالا، فرهنگ پویا و عادلانه و حمایت قوی از حقوق انسانی است.

دلیل مهاجرت به دانمارک می‌تواند بسته به هدف شخصی و شرایط فردی متفاوت باشد. قبل از تصمیم‌گیری درباره مهاجرت، منابع و اطلاعات کافی راجع به مسائل مهاجرت به دانمارک جستجو کرده و با مشاوران ما در هلی ویزا مشورت کنید.

سؤالات متداول

1. آیا دانمارک برای مهاجران ایرانی خوب است؟

دانمارک می‌تواند یک کشور عالی برای ایرانیان  باشد، زیرا نرخ بیکاری کمتری در مقایسه با برخی از شهرهای بزرگ در سراسر جهان دارد. علاوه بر این، یکی از بهترین کشورهای جهان است.

2. آیا مهاجرت به دانمارک آسان است؟

اگر می‌خواهید برای کار به دانمارک مهاجرت کنید، باید برای ویزای کار طولانی‌مدت اقدام کنید. فرایند درخواست به‌صورت آنلاین از طریق آژانس بین‌المللی استخدام و ادغام دانمارکی – SIRI انجام می‌شود. هنگام درخواست ویزای کار، به طور خودکار برای اجازه اقامت نیز درخواست می‌دهید.

3. آیا دانمارک به دنبال مهاجر است؟

دانمارک به دنبال اتباع سایر کشورها باتجربه در زمینه‌های مختلف برای مقابله با کمبود نیروی کار است. شاید همین بهترین دلیل مهاجرت به دانمارک باشد.