دانمارک، امکانات زیادی را برای افرادی که قصد مهاجرت به آنجا دارند را فراهم می‌کند. این کشور به‌عنوان یکی از مقصدهای برتر جهان، فرصت‌های شغلی زیادی دارد که مهاجران می‌توانند با استخدام‌شدن در این موقعیت‌ها درآمد زیادی کسب کنند. در این مقاله هلی ویزا قصد داریم تا 10 شغل پردرآمد دانمارک را بررسی کنیم تا اگر به فکر مهاجرت به این کشور اروپایی هستید، بتوانید تصمیم درستی در انتخاب رشته تحصیلی یا شغلتان بگیرید. با ما همراه شوید.

1. شغل جراح قلب و عروق؛ اولین شغل پردرآمد در دانمارک

در دانمارک و سایر کشورهای جهان، پزشکان در تمام زمینه‌های کاری معمولاً درآمد بالاتری نسبت به دیگر حوزه‌ها دارند. البته کسب تجربه در زمینه پزشکی آسان نیست، اما اگر قصد دارید در دانمارک زندگی کنید و درآمد خوبی کسب کنید، داشتن مدرک پزشکی می‌تواند شما را به شرایط مالی خوبی برساند.

باتوجه‌به تخصص‌های مختلف، بالاترین حقوق معمولاً متعلق به متخصصان و جراحان قلب و عروق در دانمارک است. البته تخصص‌های دیگر همچنین درآمدهای بالایی دارند، مانند تخصص مغز و اعصاب یا تخصص داخلی. بااین‌حال، در حال حاضر متخصصان قلب درآمد بیشتری دارند. همچنین، بر اساس تخصص‌های مختلف، درآمدهای متفاوتی برای افراد در نظر گرفته می‌شود.

2. شغل پزشکی

تخصص‌هایی مانند تخصص مغز و اعصاب، جراحی، اطفال و روان‌شناسی از پردرآمدترین تخصص‌های پزشکی در دانمارک هستند؛ بنابراین، اگر پزشک هستید و تخصص قلب و عروق دارید، مهاجرت به این کشور و تدریس، درمان و جراحی می‌تواند شما را به درآمدهای بسیار بالا رساند. به‌عبارت‌دیگر، این تخصص در لیست 10 شغل پردرآمد دانمارک قرار دارد و میانگین سالانه درآمد برآیند 151 هزار کرون دانمارک خواهد بود.

در بین 10 شغل پر درآمد دانمارک، پزشکی یکی از گزینه‌هایی است که حضورش تعجب‌آور نیست و باید انتظار داشته باشیم که به طور طبیعی در این لیست حضور داشته باشد. شغل پزشکی یک شغل پر زحمت است که در جامعه دانمارک احترام زیادی برایش قائل هستند و علاوه بر پرستیژی که دارد، درآمد بالایی هم به دست می‌آورد.

بدون شک، پزشکی یک شغل حساس، تخصصی و با خطر بالا است که به حیات افراد ربط دارد. پزشکان باتوجه‌به تحصیلات و تخصصی که دارند، تعداد بیماران و درآمد خاصی را به دست می‌آورند که می‌تواند متفاوت باشد.

به‌عنوان‌مثال، متخصصین قلب و عروق، متخصص مغز و اعصاب، متخصص داخلی و متخصص گوارش بیشترین درآمد را دارند. به طور متوسط، پزشکان در دانمارک قادر به کسب 127 هزار کرون دانمارک در سال هستند.

3. شغل وکالت در دانمارک

در کشورهای درجه اول اروپا مانند دانمارک، برای رشد و پیشرفت در هر مرحله و حرفه‌ای، آشنایی کافی به قوانین ملی و بین‌المللی ضروری است. وکلا در دانمارک تنها افرادی هستند که می‌توانند به‌خوبی از این دانش و تسلط برخوردار باشند. با وجود اقتصاد بزرگ و بین‌المللی در دانمارک و وجود شرکت‌های متعدد، طبیعی است که آن‌ها می‌توانند درآمدهای بالا و پول زیادی به دست آورند.

البته نباید از منازعات و دعاوی حقوقی غافل شد. وکلا می‌توانند شما را از این منازعات نجات داده یا از وقوع ضرر مالی جلوگیری کنند. تمام این عوامل باعث شده که حرفه وکالت در دانمارک اهمیت و جایگاه مهمی داشته باشد و وکلا خود را به‌عنوان یکی از مشاغل برتر و پردرآمد در دانمارک مطرح کنند.

4. شغل مدیریت آی‌تی

مدیریت حوزه فناوری اطلاعات (CIO) در لیست 10 شغل‌ پردرآمد در دانمارک قرار دارد. در سازمان‌ها و شرکت‌ها، CIO به‌عنوان یکی از مقام‌های اجرایی برتر و مسئول وضع استراتژی‌، مدیریت و اجرای سیستم‌های کامپیوتری و فناوری اطلاعات لازم برای رسیدن به اهداف سازمانی معرفی می‌شود.

درصورتی‌که به‌عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات با مهارت‌های مدیریتی، تجارت مبتنی بر فناوری یا یک شرکت نوپا در حوزه IT را مدیریت کنید، در دانمارک باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت فناوری را ارائه دهید. با اخذ این مدرک، می‌آموزید که چگونه نیازهای یک شرکت را مدیریت و ارزیابی کنید.

مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت فناوری به شما توانایی‌های لازم برای توسعه، اجرا و نگهداری زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در یک شرکت را آموزش می‌دهد. باتوجه‌به رشد اقتصادی درحال‌رشد دانمارک و پیشرفت سریع رایانه‌ها و دستگاه‌های مجازی در صنایع و زندگی روزمره، نیاز به متخصصان در این زمینه نیز در حال افزایش است و این شغل می‌تواند درآمد بالایی را به همراه داشته باشد. به طور میانگین، این افراد سالانه حدود 96800 کرون دانمارک درآمد کسب می‌کنند.

5. شغل استاد دانشگاه

هر کسی که در تدریس و آموزش فعالیت کند، از معلمان مدرسه‌ها تا اساتید دانشگاه، در دانمارک بسیار ارج  داده می‌شود. تقاضا برای معلمان و اساتید دانشگاه در این کشور در چند سال اخیر افزایش‌یافته است.

سیستم آموزش‌وپرورش در دانمارک بسیار حائز اهمیت است و مردم و دولت این کشور به آن اهمیت بالایی می‌دهند. به همین دلیل، معلمان و اساتید دانشگاه می‌توانند به درآمد مناسب و بالادست یابند و شغل آنها در کشور اهمیت کم نشود. به همین دلیل، تدریس و آموزش در دانشگاه به‌عنوان مرتبه استادی در لیست 10 شغل درآمدزا در دانمارک قرار دارد.

برای انتخاب مرتبه استاد، لازم است دارای صلاحیت علمی مرتبط با استانداردهای بین‌المللی یا ملی در زمینه تحصیلی خود باشید. در دانمارک، هر کسی که مدرک دکترا را دارد می‌تواند درخواست موقعیت شغلی استادی را داشته باشد. اما درآمد متوسط یک استاد دانشگاه در دانمارک در حدود 90700 کرون دانمارک در سال است.

6. دندانپزشکی

مزد و درآمد دندانپزشکان و ارتودنتیست‌های تازه‌کار در مقایسه با برخی رشته‌های پزشکی دیگر، معمولاً پایین‌تر است و باتجربه و مهارت‌های بالینی بیشتر، حقوق ماهیانه آنها افزایش می‌یابد.

لازم به ذکر است که بدون شک، دانمارک یکی از بهترین کشورها برای دندانپزشکان مهاجر است، زیرا دانمارک یک کشور بسیار پیشرفته است و به حوزه بهداشت و درمان اهمیت زیادی می‌دهد. دندانپزشکانی که موفق به دریافت ویزای کاری در دانمارک می‌شوند، می‌توانند در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و ادارات پزشکی دیگر فعالیت کنند.

علاوه بر این، با تأیید مهارت‌ها و کسب امتیازهای لازم، این فارغ‌التحصیلان می‌توانند کلینیک خصوصی خود را تأسیس کنند و از خدمت‌دهی توسط چندین متخصص دیگر در مطب خود استفاده کنند و به درآمد بالاتری دست یابند؛ بنابراین، دندانپزشکان و ارتودنتیست‌ها را نیز یکی از 10 شغل پردرآمد در دانمارک در نظر بگیرید که به طور میانگین در سال 84700 کرون دانمارک درآمد کسب می‌کنند.

7. حوزه بیوتکنولوژی

در دانمارک، حضور شرکت‌های بین‌المللی بزرگ در صنعت بیوتکنولوژی، با منابع مالی قوی که در اختیار دارند، باعث می‌شود که رشته بیوتکنولوژی به‌عنوان 10 شغل پردرآمد در دانمارک شناخته شود. بخش بیوتکنولوژی در دانمارک سهم قابل توجهی در اقتصاد نوآوری این کشور دارد و یکی از صنایع پیشرو و سریع‌ترین رشد در دانمارک است.

افرادی که در حوزه بیوتکنولوژی در دانمارک فعالیت می‌کنند، خدمات و پشتیبانی فنی به دانشمندان، مهندسان و سایر تخصص‌ها در زمینه‌هایی مانند کشاورزی، مدیریت منابع طبیعی، حفاظت محیط‌زیست، بیولوژی گیاهی و حیوانی، میکروبیولوژی، بیولوژی مولکولی و سلولی و علوم بهداشتی ارائه می‌دهند. به همین دلیل، حوزه فعالیت آنها وسیع و کاربردی است.

باتوجه‌به ماهیت تخصصی و نیاز به دانش بالا در این حوزه، درآمد افرادی که در بیوتکنولوژی در دانمارک فعالیت می‌کنند، به‌طورقطع در میان 10 شغل پردرآمد در دانمارک قرار می‌گیرد. البته، سطح تحصیلات افراد تأثیر قابل ملاحظه‌ای در جایگاه شغلی و درآمد آنها دارد. میانگین درآمد این افراد در سال، تقریباً 81600 کرون دانمارک تخمین زده شده است.

8. مهندسی مکانیک

در کنار مهندسین عمران، مهندسین مکانیک هم می‌توانند به درآمدهای بالا و قابل‌قبولی در دانمارک دست یابند. زیرا دانمارک یکی از کشورهای صنعتی جهان است و نیاز زیادی به متخصصین فعال در حوزه مکانیک و دستگاه‌ها برای طراحی، ساخت، مدیریت و تعمیر آنها وجود دارد.

همچنین وجود فرصت‌های شغلی زیاد در این حوزه، حتی برای افراد تازه‌وارد و باتجربه نه‌چندان بالا می‌تواند مناسب و در دسترس باشد. این وضعیت در کنار حقوق بالا و قابل‌قبول این حوزه، مهاجرت برای شهروندان خارجی را جذاب‌تر می‌کند. البته، داشتن تجربه و تخصص بالاتر بر روی میزان درآمد افراد تأثیرگذار خواهد بود.

علاوه بر این، یکی از نیازها برای یافتن شغل در این زمینه، تسلط به زبان دانمارکی است. اگر فقط به زبان انگلیسی مسلط باشید، فرصت‌های شغلی کاهش خواهد یافت و تنها شرکت‌های بین‌المللی شما را استخدام می‌کنند. درآمد سالیانه متوسط برای این افراد حدود 60500 کرون دانمارک است.

9. برنامه‌نویسی

امروزه برنامه‌نویسی کامپیوتر به یکی از مهم‌ترین و پرمخاطب‌ترین حرفه‌ها در جهان و همچنین در کشور دانمارک تبدیل شده است. کاربردهای برنامه‌نویسی در صنایع و کسب‌وکارهای مختلف بسیار گسترده است. به همین دلیل، تعداد زیادی از افراد به دنبال یادگیری برنامه‌نویسی یا تحصیل در رشته‌های مرتبط با آن هستند و نیاز به متخصصین این حوزه روزبه‌روز افزایش می‌یابد.

باتوجه‌به محبوبیت برنامه‌نویسی، می‌توان گفت که شاید هر فردی که در بازار کار فعالیت می‌کند، حداقل یکبار به فکر شدن درباره برنامه‌نویسی آمده باشد. درآمد برنامه‌نویسی در دانمارک، موضوعی است که در ذهن هر فردی مشغول می‌کند، زیرا این حرفه نسبت به سایر شغل‌ها درآمد بهتری دارد. همچنین، برنامه‌نویسی دارای بخش‌ها و حوزه‌های متنوعی است و درآمد هر بخش نیز با بخش دیگر تفاوت دارد.

10. مدیر ارشد بازاریابی؛دهمین شغل پردرآمد در دانمارک

علاوه براین، کشورهای پیشرو در جهان مانند دانمارک به سمت دیجیتالی و کامپیوتری شدن روزبه‌روز پیش می‌روند و این امر باعث رشد این حوزه و افزایش درآمد متخصصان فعال در آن می‌شود؛ بنابراین، برنامه‌نویسی کامپیوتر نیز به‌عنوان یکی از گزینه‌های برتر و پر درآمد در دانمارک مطرح است که به طور میانگین در سال حدود 72600 کرون دانمارک درآمد دارد.

مدیران ارشد بازاریابی در دانمارک از درآمد بالا بهره‌مند هستند و به‌عنوان یکی از شغل‌های پردرآمد در این کشور شناخته می‌شوند. برای تبدیل‌شدن به مدیر بازاریابی، اولین قدم کسب مدرک کارشناسی در بازاریابی است. مدرک کارشناسی به افراد آموزش‌هایی در زمینه ترکیبی از روش‌های سنتی تجارت با استراتژی‌های جدید و فناوری‌های پیشرفته، مانند تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، بهینه‌سازی موتورهای جستجو و مدیریت محتوا، برای فضای بازاریابی پویا فراهم می‌کند.

اگرچه دریافت مدرک پیشرفته برای تبدیل‌شدن به مدیر بازاریابی اجباری نیست، اما یک مدرک مثل MBA در بازاریابی می‌تواند به طور بالقوه به ارتقای حرفه‌ای و مالی در زمینه بازاریابی در دانمارک کمک کند. همچنین، این مدرک می‌تواند فرصت‌های شغلی متنوع‌تری را برای فرد در زمینه بازاریابی فراهم سازد.

مدیران بازاریابی باتوجه‌به زمینه فعالیت و قدرت خود در بازاریابی، می‌توانند درآمدهای مختلفی را کسب کنند. به طور متوسط، آنها می‌توانند سالانه حدود 54400 کرون دانمارک درآمد داشته باشند.

امیدوارم از این مقاله هلی ویزا نهایت استفاده را برده باشید. اگر به دنبال راه‌های مهاجرتی و یا آخرین قوانین اخذ ویزا در دانمارک هستید، با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

1. چه شرایطی برای رشته برنامه‌نویسی در دانمارک لازم است؟

برای رشته برنامه‌نویسی در دانمارک، شرایط و مدارک مرتبط معمولاً شامل داشتن مدرک تحصیلی مرتبط مانند لیسانس یا فوق‌لیسانس در رشته علوم کامپیوتر، مهارت‌های تخصصی در زمینه برنامه‌نویسی و آشنایی با زبان‌ها و فناوری‌های مربوطه، تجربه کاری مفید و مهارت‌های ارتباطی قوی است. همچنین، آشنایی بافرهنگ و زبان دانمارکی نیز می‌تواند مزیت اضافی باشد.

2. آیا فرصت‌های شغلی در زمینه برنامه نویسی در دانمارک رشد خوبی دارد؟

بله دانمارک با تمرکز بر الکترونیک و فناوری، به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در دیجیتالی‌شدن شناخته می‌شود، بنابراین، بازار کار برای برنامه‌نویسان در این حوزه بسیار فعال است.

3. چرا مهندسی مکانیک جز شغل پردرآمد در دانمارک است؟

دانمارک یک کشور صنعتی است و در صنایع مختلف آن، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات زیادی در حال فعالیت  هستند. بنابراین، نیاز به متخصصین و مهندسین مکانیک در این کشور بسیار بالاست.